0
0

Přímo v srdci Costa Blancy se nachází tradiční španělské městečko Rojales, které se stalo vyhledávaným cílem rekreace jak pro místní, tak i pro cizince. Nedotčená příroda se zde snoubí s moderními službami a kvalitní infrastrukturou. Ubytovací kapacity byly vystavěny v souladu s okolním prostředím, aby nenarušovaly ráz krajiny. Přístavní městečko Rojales leží v autonomní oblasti Valencie, v provincii Alicante. Díky stálým teplotám a příjemnému podnebí přitahuje davy turistů po celý rok, i během zimního období.

Hlavním lákadlem letoviska jsou krásné a rozlehlé písečné pláže, které obdržely Modrou vlajku EU, což potvrzuje kvalitu vody a služeb na plážích. Vyzkoušet můžete některý z nabízených vodních sportů, jako je třeba windsurfing, paragliding, jízda na vodních lyžích nebo skútrech. Na své si přijdou také milovníci potápění či šnorchlování. Na plážích si můžete užívat relaxace a klidu, za malý poplatek je možné si zapůjčit lehátka a slunečníky. Děti jistě potěší vodní park poskytující vodní radovánky v nejrůznějších podobách. Zařádit si můžete na tobogánech, skluzavkách, speciálních bazénech s vlnami a na mnoha dalších atrakcích.

Pokud dáváte přednost aktivněji strávené dovolené, jste v Rojales na správném místě. Kromě pláží totiž na opačné straně nabízí i rozlehlé horské oblasti, kde se můžete věnovat pěší turistice nebo cykloturistice. Pohoří je protkáno množstvím značených cest nejrůznějších délek a náročností. Zdejší husté borové lesy jsou navíc domovem velkého množství ptactva a další divoké zvěře. U Rojales se rozkládá také nádherné golfové hřiště, kde si milovníci tohoto sportu můžou užívat hru po celý rok.

Rojales se specializuje nejen na odpočinek, ale i na zábavu, proto se zde nebudete nikdy nudit. Často se zde konají oblíbené fiesty, o zábavu se starají také četné bary, diskotéky a noční podniky. Ve městě najdete rovněž historické památky a další zajímavá místa. Turistům je zde k dispozici vše, co potřebují ke strávení pohodové dovolené. Nakoupit si mohou v supermarketu, několika menších obchůdcích nebo na pravidelném trhu. Zdejší restaurace lákají k ochutnávce španělských specialit nebo k posezení u skleničky dobrého vína. To vše dělá z Rojales ideální místo na trávení volného času.

Jen pět minut cesty z Rojales se na ploše 700 metrů čtverečních rozkládá lázeňské letovisko. Zde si můžete vychutnávat relaxaci v sauně, tureckých lázních, římských horkých pramenech nebo třeba skotské sprše. Vyzkoušet však můžete ještě mnoho dalších přírodních procedur. Právě v lázních si dokonale odpočinete od každodenního shonu a ruchu velkoměst.

Z Rojales je zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městy a letovisky. Doprava je umožněna po kvalitně vybudovaných silnicích. Zavítat můžete také do nedalekých měst, jako Alicante, Elche, Santa Pola či Torrevieja.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .