0
0

Pokud se vydáte na cestu, dovolenou nebo i malou zastávku na Lago di Garda, doporučuji navštívit malebné městečko Riva del Garda. Nachází se na severním břehu jezera a je obklopeno vinicemi a olivovými háji. Snoubí se zde krásné pláže připomínající středomoří s nádhernými panoramaty vysokých hor, které městečko lemují. I proto si Riva del Garda vysloužila příměr s norskými fjordy.Městečko toho však může nabídnout mnohem více. Kromě skvělé destinace pro všechny možné vodní i suchozemské sporty dokáže také nabídnout něco ze své historie.

Riva del Garda se pyšní historickou částí města, která si uchovává středověký ráz s původními uličkami a náměstími. Na hlavním náměstí Piazza 3 Novembre vás okouzlí domy s arkádami (sloupořadí), středověká kamenná věž Torre Aponalle, ale také malebné kavárničky a restaurace s výhledy na hladinu jezera. Další historickou památkou, kterou nesmíte vynechat je vodní hrad Rocca di Riva, který stojí na břehu jezera již od 12. století. Jeho zajímavostí je padací most a vodní příkop, kterým je hrad obehnán. Pro milovníky historie je možné navštívit museum Museo Civico, které se nachází uvnitř hradu. V museu najdete sbírky mapující historii města Riva del Garda, ale také jeho nejbližšího okolí. Riva del Garda nabízí také dva barokní kostely (Chiesa dell´Inviolata a Chiesa di Santa Maria dell´Assunta) a mnoho dalšího.

A pokud chcete všechno vidět shora, v celé své kráse, určitě si udělejte procházku na pevnost Bastione. Leží na svahu Monte Rocchetty a ne příliš náročný výstup vám zabere kolem 20 minut, ale výhledy za to určitě stojí.

Obrázky
Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .