0
0

Hned první dovolená, strávená na ostrově Rhodos, předčila všechna má očekávání.

Cesta z letiště do hotelu trvala cca 1,5 hodiny pohodové jízdy (řidiči jezdí poměrně pomalu). Náš hotel byl jedním z posledních ubytovacích kapacit na trase po východním pobřeží.

V hotelu se můžete domluvit anglicky, německy i rusky, a navíc k personálu v restauracích a u barů patřilo i několik Slováků a členem tzv. animačního týmu byl i jeden Čech.

Ubytování

Celek hotelu tvoří hlavní budova s prostornou vstupní halou s recepcí, obchůdky se suvenýry, zlatem a koženým zbožím. Za poplatek můžete využít služeb wellness centra, kadeřnictví, kosmetiky, manikúry a pedikúry.

Středem celého komplexu prochází rozlehlý bazén se slunečníky a lehátky (osušky vyměníte každý 2. den u obsluhy wellness centra) a menší bazén s brouzdalištěm pro rodiče s malými dětmi. Tyto prostory z obou stran lemují další menší budovy s útulnými apartmány (v přízemí terasa, v patře balkón).

Těsně před pláží je umístěn poslední bazén, tvarovaný do trojlístku. Ten má ze všech největší hloubku (1,55 m) a jeho součástí je také minibazén se třemi skluzavkami.

Výsledný pohádkový dojem umocňuje pečlivě udržovaná zahrada.

Přestože se jedná o hotel s velkou ubytovací kapacitou, nemáte nikde stísňující pocit z přeplněných prostor, žádné přehnané fronty u samoobslužných pultů s jídlem, u bazénů a na pláži vždy volná lehátka.

Strava a stravování

Součástí centrálního objektu je restaurace s jídelnou a venkovním posezením s dostatečnou kapacitou pro hosty. Dále máte v rámci all inclusive možnost vyzkoušet jednu ze tří restaurací á la carte – řecká, italská a rybí (vyzkoušeli jsme řeckou, ale spokojenější jsme byli s nabídkou v hlavní restauraci). K příjemné večerní či popolední siestě skvěle přispěje kavárna s terasou, ze které máte krásný výhled na bazén (večer a v noci romanticky osvětlen) a moře.

Za oběma bazény se nachází plážová restaurace, kde se můžete pohodlně naobědvat, aniž byste se museli převlékat z plavek (do hlavní jídelny je vstup povolen pouze v odpovídajícím oděvu). My jsme na oběd zůstávali jen u této venkovní restaurace a s jídlem jsme byli vždy spokojeni.

Stravování probíhá formou švédských stolů – velké množství rozličných druhů ovoce, zeleniny, sýrů, masa, příloh, desertů atd. Všechno jídlo vypadalo a chutnalo skvěle. K večeři Vám vždy usměvavý číšník nabídne stolní víno (bílé, růžové nebo červené), nealkoholické nápoje si načepujete sami z automatů. V barech u bazénů přívětivý personál namíchá nejrůznější koktejly, natočí zmrzlinu nebo uvaří kávu.

Vybavení, služby a personál hotelu

Prostorné pokoje jsou vybaveny lednicí s minibarem, který je doplňován každý 2. den, klimatizací, TV SAT. V koupelně k dispozici vysoušeč vlasů a tekuté mýdlo. Za poplatek je možné využít trezor a připojení k internetu. Denně Vám perfektně uklidí, vymění ložní prádlo a ručníky.

O příjemně strávené volné chvíle se mimo jiné postarají i vynikající animátoři, kteří každý den nabízejí možnost zahrát si volejbal, basketbal, fotbal, tenis, pétanque, stolní tenis a šipky. Můžete si také zkusit lukostřelbu, jógu, pilates nebo vodní gymnastiku. Milé a zkušené animátorky pořádají pro děti různé soutěže a hry. Za poplatek můžete na pláži vyzkoušet adrenalinový zážitek v podobě nejrůznějších vodních atrakcí. Jednou týdně hotel pořádá řecký večer s živou hudbou, a pokud se večer nevydáte za nákupy nebo posezením v některé z místních taveren, má pro Vás animační tým připravený zábavný program s rozmanitou tématikou (tzv. Night show – nejdříve pro děti, poté pro dospělé).

Pláž a moře

Oblázkově písečná pláž je součástí komplexu. Je poměrně široká, protože na ni mají přístup i hosté z okolních hotelů (pouze na pláž, nikoliv k bazénům), je vybavena slunečníky a lehátky a má velmi pozvolný vstup do moře (doporučuji vhodnou obuv, kameny byly dost kluzké a někdy ostré).

Okolí hotelu

Hotel není součástí města – nejbližší městečko Lardos je nedaleko – cca 4 km. Větší města Pefki a Lindos jsou vzdálena zhruba 6 a 15 km. Cestu do velkoměsta musíte absolvovat v místním autobuse nebo taxíkem, případně pronajatým vozem (lze zajistit přímo na recepci hotelu nebo kdekoli v půjčovně, kterých je na Rhodosu spousta).

Celkový dojem

Tento hotel mohu vřele doporučit mladým lidem, rodinám s dětmi i starší generaci – všichni si zde najdou své. Určitě bude vyhovovat i náročnějším klientům. Na každém kroku se setkáte se vstřícným až přátelským přístupem, který ve Vás zanechá pocit, že byste se do tohoto hotelu ještě rádi někdy vrátili – stejně jako já.

Pobyt: září 2011

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .