0
0

Mladí koně ve španělské Galicii vedou téměř celý rok docela idylický život. Volně se pasou skoro bez dohledu na nekonečných pastvinách zelených svahů Galicie, autonomní oblasti v severozápadním Španělsku.

Jednoho letního dne však tato idyla nečekaně končí. Jistý den v červnu nebo v červenci jsou všichni koně hnáni z kopců dolů do speciální uzavřené arény v nejbližší vesnici, které místní obyvatelé říkají curro. Tady se každý rok koná hromadné krocení mladých koní. Tato tradiční lidová slavnost se nazývá rapa das bestas, což se dá přeložit jako „stříhání bestií“. Stateční místní borci známí jako aloitadores musejí zchvátit všechny koně, kteří se po náhlém přesunu z hor do stísněné arény curro chovají jako šílení, povalit každý kus holýma rukama na zem a ustříhnout mu hřívu a ocas.

Mladý kůň bez hřívy a ocasu je již považován za zkroceného. Po třech dnech neuvěřitelného napětí a chaosu jsou koně zahnáni zpět do hor na volnou pastvu.

Největší a zároveň nejznámější krocení koní v celé Galicii se koná každý rok první červencový víkend v malé vesnici Sabucedo, asi 120 kilometrů směrem na jih od hlavního města regionu Santiaga de Compostela.

Tradiční hromadné krocení koní ve vesnici Sabucedo ve španělské Galicii. Muž se snaží zkrotit mladého koně a povalit ho na zem. Na rozdíl od ostatních míst v Galicii, muži ze Sabuceda musí zkrotit koně zcela sami, bez pomoci ostatních.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .