0
0

Asi 9 km od hlavního města Santa Cruz se na ostrově Tenerife nachází moderní letovisko s mnoha výškovými budovami a hotelovými komplexy Radazul. Najdeme zde přístav, kde kotví luxusní jachty zámožných majitelů. Přímo k moři vede úzké schodiště. Návštěvníkům jsou zde k dispozici obchody, nákupní centrum s moderními butiky, restaurace, bary, lékárna i lékař.

Radazul se stalo místem, které vyhledávají především milovníci potápění. Ve zdejších vodách je ukryta zajímavá fauna i flóra. Pod vodou můžete potkat velké rejnoky, chobotnice, želvy i malé platýze. Pokud se budete pod vodou pozorně dívat, spatříte i malé úhořovce nejdelší, kteří svými tělíčky připomínají vlající trávu. Nedaleko Radazulu se nachází ještě další potápěči oblíbené místo – Las Galletas. Hloubka zde dosahuje mezi 10 až 30 metry, podmořský terén je velice zajímavý a rozmanitý, skály se střídají s hlubokými rozsedlinami.

Radazul má zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními letovisky i hlavním městem, proto neváhejte a vyrazte za poznáním. Santa Cruz de Tenerife leží v jihovýchodní části ostrova u romantické zátoky. Dominantní stavbou je Dům opery, který je ozdoben 61 metrovým zavěšeným baldachýnem. Opera byla vystavěna podle návrhu architekta Santiaga Calatravy za 90 milionů dolarů a ke slavnostnímu otevření došlo v roce 2003. Další zajímavostí hlavní města je jeho nové nábřeží a museum současného umění Centro Cultural Museo Óscar Domínguez nebo botanická zahrada.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .