0
0

Pohoří Teno leží na severozápadě ostrova Tenerife. Najdete v něm bezpočet turistických tras, které jsou z části vyznačeny evropským turistickým značením. Je to velice příjemné, protože tím často odpadá svízelné hledání cesty zpět. Cesty jsou pojmenované písmeny TF, za kterými následují číslice. Z místa Los Silos vedou některé stezky ve velmi vysokých polohách, je zde proto nutné překonat několik silných výstupů.

Zde se nabízí některé náročnější trasy. TF-55 Los Silos – Talavera – El Palmar, TF-54 Los Silos – Las Moradas – Monte del Agua, TF-53 Los Silos – Cuevas Negras – Erjos, TF-57 z El Palmar do Teno Alto, TF-51 z Teno Alto do Punta de Teno. Soutěsku Masca najdete při sestupu z vesnice Masca, který přes ní vede až k moři. Jedná se o velmi namáhavou túru a nezbytným předpokladem pro její zvládnutí je značná pohybová schopnost a odolnost vůči závratím.

Stezka Guergues, která je alternativou k soutěsce Masca, je vhodná pro ty, kteří si nevěří nebo nechtějí podstoupit tak náročnou túru. Stezka vede po hřebenech hor, odkud se můžete podívat do již zmíněné rokliny Masca. I zde je ale nezbytná fyzická zdatnost a odolnost vůči závratím. Tato stezka není značená, ale je popsána v mnoha průvodcích.

Mapy a informační materiál k putování po horách Teno najdete v turistické informační kanceláři v obci Los Silos, která se nachází naproti náměstí Plaza Ex-Konvent San Sebastian. Správu přírodní rezervace Parque Rural de Teno najdete v El Palmaru, na silnici vedoucí směrem do vesničky Teno Alto.

Pěší turisté zde najdou nejen mnoho turistických tras, ale i možnost ubytování. Ten, kdo dává přednost soukromí, si může v pohoří Teno pronajmout pokoj v některém z mála domů nabízejících ubytování. Ve vesnici Masca si můžete například pronajmout byt v některém z penzionů. Když se pak kolem 19. hodiny zavřou všechny restaurace a turisté se vydají zpět domů, můžete zde daleko od všeho turistického ruchu zažít opravdovou atmosféru původního ostrova Tenerife.

V pohoří Teno se nachází i turistická ubytovna Albergue De Bolico, která je vhodná pro turisty a skupiny cestovatelů. Nocleh stojí asi 14 € v pokojích s 10, 12 nebo 14 lůžky. Ubytovna nabízí také možností snídaní, obědů i večeří. K pronájmu jsou zde horská kola, kuchyň a přednáškový sál.

Ubytovna se nachází v Las Portelas, je obklopena přírodou, kulturou a tradicemi země a její strategická poloha z ní činí ideální místo s ojedinělou atmosférou, která je na Tenerife stále vzácnější.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .