0
0

Na konci města Buenavista na Kanárském ostrově Tenerifa máte jen dvě možnosti. Buď odbočíte vpravo, směrem k pláži a golfovému hřišti, nebo budete dále pokračovat rovně.

Většina těch, kteří se rozhodnou navštívit severozápadní cíp ostrova, ale zůstane zprvu překvapeně stát, jakmile se před nimi po několika málo metrech objeví závora a informační tabule. Ve španělštině, němčině a angličtině se zde píše, že je zakázáno dále pokračovat v cestě a že pokud budete pokračovat, počítejte s padajícím kamením.

To ale zdaleka ještě není žádný důvod, abyste uposlechli tuto výzvu. Tato výstraha je zde jen proto, aby se společnost zbavila zodpovědnosti. Toto varování byste měli brát vážně v jediném případě, a to tehdy, pokud vám na výletě zrovna prší anebo je bouřka. Pak může totiž opravdu dojít k padání kamení a sesuvům půdy. V opačném případě platí heslo“„Mějte oči stále na šťopkách!“

Horská silnice se pomalu vine do kopce a nabízí krásný výhled na široký Atlantik a banánovníkové plantáže. Z ničeho nic se před vámi rozevře temný tunel, ale žádný strach, je jen několik set metrů dlouhý a ještě nikdy nikoho nepozřel. Ba naopak, můžeme vám zaručit, že vás opět „vyplivne“ na úplně jiném konci – téměř na samém jihu.

Ve skutečnosti se nacházíte v Punto de Teno, ve stejném pobřežním pásmu, jako třeba obec Los Gigantes. Zde si můžete vychutnat často velmi slunné jižní počasí, i když je zbytek severu zahalen v mracích. Podél cesty stojí malá větrná elektrárna, jejíž rotory se pohybují podle toho, jak vane vítr.

V Punta de Teno sice nenajdete „poslední klobásu před Amerikou“ (výraz pro rychlé občerstvení), ale zaručeně zde rostou „poslední rajčata před ostrovem La Gomera“. Na rajčatových keřících, která rostou podél cesty, se totiž můžete klidně sami obsloužit.

Jinak zde najdete i pěknou malou zátoku s kamínkovou pláží. Díky rozmanitosti druhů ryb a velmi čisté vodě je tato pláž velice oblíbená mezi vyznavači šnorchlování. Hned vedle plavců ve vodě můžete spatřit rybářské loďky na moři, které tak vytvářejí tu pravou rybářskou romantiku. A říká se, že ryby zde kousají obzvlášť dobře.

Dokonce si můžete i předběžně rezervovat půjčení kánoe, ve které pak můžete celou zátoku obeplout a prozkoumat ze zcela jiné perspektivy. Nejzápadnějšímu cípu ostrova Tenerifa pak dominuje maják, díky kterému se orientují námořníci. Je jedním z mála bílo-červených majáků na ostrově, tady končí svět, odtud dál je jen voda.

Punta de Teno můžeme označit za ještě poměrně nedotčenou krajinu, nacházející se na samotném konci ostrova Tenerife. Kdo se dostane až sem, za odměnu získá nádherný výhled na ostrov La Gomera a na Atlantický oceán.

Podle posledních plánů městské správy je plánována přestavba starého přístavu a stejně tak i zřízení malého mořského muzea.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .