0
0

Při vyslovení slov Dominikánská republika si člověk představí krásné pláže s bílým pískem , čokoládové lidi, výborné jídlo a karibské rytmy. Ono všechno tu je, ovšem člověk musí vědět kde co hledat. V Dominikánské republice je několik oblastí, které se liší. Letos jsem navštívil 4 letoviska na jižní straně ostrova Hispaňoly: Boca Chica , Juan Dolio , Bahiahibe a Punta Canu . Každé letovisko má své kouzlo.

Po příletu do Punta Cany následoval cca 3 hodinový transfer dio letoviska Juan Dolio. Cestou po Dominikánské republice uvidítě hlavně farmy kráv, prasat , plantáže s cukrovou třtinou . Zajímavé to začíná když projedete městečkem nebo vesničkou , smutné to je když vidíte slummy Haiťanů , kteří pracují na plantážích a chudých dominikánců ve městech . V letovisku Juan Doliu jsou 2 hotely Talanquera a Capella , která je o pár korun dražší, nabízí však mnohem lepší služby. Pláže v letovisku Juan Dolio lemují nádherné palmy, mají zlatavý písek . Na plážích potkáte místni prodavače doutníků, cigaret, kokosů, šátků a obrazů. Bezpečnost v tomto letovisku je dobrá, hotely hlídá 24 hodin denně ostraha. Cca 3 minuty jízdy od hotelů je golfové hřiště , při reservaci z hotelu stoji fee 50 USD – údaj z roku 2008.

Pár dnů jsme si v Juan Doliu odpočali a jeli navštívit letovisko Boca Chica, které je vzdálené od hlavního města Santo Dominga cca 30 minut jízdy. V tomto letovisku je méně hotelů než v Juan Doliu, navštívil jsem 3* hotel Dominicus Bay , který je vzdálen od veřejné pláže cca 300 metrů, cesta vede přes most , na pláži je plážová restaurace zahrnující all inclusive hotelu. Pláž je nádherná s bílým pískem , má však 2 nevýhody, mají zde volný přístup Dominikánci – jsou poněkud hlučnější než evropané a navíc sem přináší krminalitu hlavně drobné krádeže a nabídku prostituce, druhá nevýhoda tohoto hotelu je výhled na ropné vrty , které jsou vzdálené cca 1,5 km od pláže.

Asi nejpěknější letovisko v Dominikánské republice je podle mě Bahyahibe, které je cca na půl cesty mezi Punta Canou a Santo Domingem. V letovisku je nádherá pláž s bílým pískem a tyrkyzově modré moře před hotelem Viwa Wyndham Beach je několik obchůdků, kde si můžete nakoupit suvenýry. U plážové restaurace se dá zahrát petanque Plážová restaurace u Wyndham Beach hotelu nabízí all inclusive skoro celý den. Pláž je bez chyby . V hotelu jsou nádherné stylové bungalovy u pláže . Nevýhodou je, že hotely jsou plné k prasknutí a reservace je třeba dělat v několika měsíčním předstihu, doporučuji cca 4-5 měsíců.

Z letoviska Bahyahibe jsme se vydali do nejznámějšího letoviska Punta Cana, cestou jsme zase viděli třtinu, krávy, slummy haiťanů a chudých dominikánců a nepořádek, transfer trval cca 1,5 hodiny. Punta Cana je hlavně americké letovisko, více než 70% klientely je z USA a Kanady. V Punta Caně je nejznámější pláž Bavaro, podél které se jsou vystavěny luxusnější hotely, postavené v tropických zahradách. Mezi hotely najdete sem tam pár obchůdků Dominikánců, kteří nabízí suvenýry.

Co by se mělo vědět o Dominikánské republice: mzda policistů je ca 80 USD/měsíc, což zapříčiňuje velkou korupci, pokud chytnou bělocha v autě, nepustí ho dokud jim nedá min pár desítek USD, Dominikánci si o běloších myslí, že jsou všichni blbí milionáři, co nic neví o životě. Odhadem cca 30% aktivní populace je nakaženo HIV, všechny hotely dělají krevní testy všem zaměstnancům co 3 měsíce, kteří jsou nakaženi dostanou padáka. Odhadem je zde cca 20% negramotných obyvatel, hlavně žijících mimo města.

Do Dominikánské republiky jsem se rozhodl letět leteckou společností Martin Air, na trase Praha – Amsterdam – Punta Cana. Servis letecké společnosti je špatný, používá i dost stará letadla. Pokud si na palubě chcete dát víno, pivo, nebo něco nad rámec chudého cateringu, za všechno se platí. Doporučuji letět Condorem, případně Air France v nejhorším případě charterovým letem z Prahy, jehož kvalita je ještě horší než let Martin Airem, pro lidi, kteří se jenom chtěji někde dopravit to stačí.

http://www.123exotika.cz/ostatni.php?view=detail&id=16

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .