0
0

Na západním pobřeží ostrova Tenerife se rozkládá malé městečko Puerto Santiago, které těsně sousedí s dalšími turisticky vyhledávanými obcemi Acantilado de Los Gigantes a Playa de la Arena. Ačkoliv jde o tři samostatná letoviska, jejich hranice už nejsou tak zřetelné jako v minulosti a postupně se z nich stává jednotný městský celek uváděný pod názvem Los Gigantes.

Právě západní část ostrova Tenerife, kde se Puerto Santiago nachází, je považována za oblast s nejlepšími mikroklimatickými podmínkami na celém ostrově. Původně bylo Puerto Santiago jen malou a nepříliš významnou vesničkou, která se však s přílivem turistů značně rozrostla. Dnes jde o moderní letovisko, které poskytuje návštěvníkům vše, co potřebují k prožití pohodové dovolené. Puerto Santiago se tak postupem času rozvinulo v jeden z největších turistických rezortů na západním pobřeží. V porovnání s nedalekým letoviskem Playa de las Américas se ovšem stále jedná o spíše poklidnou destinaci. Ze tří výše zmíněných letovisek si Puerto Santiago také dokázalo uchovat nejvíce ze svého původního charakteru. Jelikož je však umístěno v poměrně hornatém terénu, nehodí se příliš pro rekreaci rodin, které mají malé děti v kočárcích ani pro klienty s pohybovými obtížemi.

Přímo v Puerto Santiago se rozkládá jen menší pláž, která je sice skvěle vybavená, ale naprosto nedostačuje velkému počtu návštěvníků, kteří každoročně do letoviska zavítají. Nezbývá tak, než využít možnosti zapůjčení auta a vydat se za většími a velmi pěknými plážemi v okolí. Směrem na jih se například rozkládá Playa de la Arena, která v minulosti získala dokonce Modrou vlajku EU, která dokazuje její čistotu. Všechny pláže v okolí letoviska Puerto Santiago jsou zajímavé tím, že jsou tvořeny tmavým vulkanickým pískem. Pobřeží je lemováno také řadou malebných, ale kamenitých zátok.

Z Puerto Santiago můžete podniknout řadu zajímavých lodních výletů, například za pozorováním delfínů. Také z přístavu v Los Gigantes každý den vyplouvají výletní lodě, na nichž je možné se dostat na sousední ostrov La Gomera a obdivovat přitom tenerifské divoké útesy. Za nákupy a nočním životem se vyplatí vyrazit rovněž do Acantilado de Los Gigantes, městečka Alcalá nebo San Juan.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .