0
0

Na jihozápadě ostrova Gran Canaria se rozkládá velmi živé a moderní letovisko Puerto Rico. Vyrostlo z původně malé a nenápadné rybářské osady, která měla vlastní přístav. V současnosti je Puerto Rico vyhledávaným prázdninovým střediskem plným restaurací, barů, obchodů a diskoték.

Letovisko Puerto Rico si turisté oblíbili nejen pro jeho nabídku zábavních a stravovacích zařízení, ale především pro krásnou pláž a celoroční příjemné klima. V zimě zde teploty dosahují 20 až 25 stupňů Celsia, v létě pak šplhají ke třicítce. Jakmile toto místo v minulém století objevili první turisté, začaly se v něm budovat velké hotely, apartmány, studia a další ubytovací zařízení, která dodnes naplňují požadavky těch nejnáročnějších návštěvníků. Jelikož se Puerto Rico neustále rozvíjí, jsou budovány nové a modernější hotelové komplexy plné luxusu a služeb na úrovni.

Mnohé hotely byly vystavěny na skalnatém úbočí a tak se mohou hosté ze svých balkonů kochat nádherným výhledem na Atlantský oceán a celé široké okolí. Je však třeba mít na mysli, že z takto vysoko položených hotelů je problematičtější cesta k pláži a pro návrat na pokoj je třeba zdolat několik schodů. Kromě řady nejrůznějších hotelů jsou turistům v letovisku k dispozici četné obchody, nákupní centra, supermarkety, banky a spousty restaurací a barů. V nich je možné ochutnat jak místní speciality, tak i něco z mezinárodní kuchyně.

Středisko je po celý rok plné turistů, mezi nimiž se nejvíce objevují asi rodiče s dětmi. Puerto Rico je tak možné zařadit k destinacím, které se skvěle hodí pro rodinnou dovolenou. Užijí si zde také milovníci aktivního odpočinku, Puerto Rico je totiž sportovně zaměřeným letoviskem. Pro příznivce tenisu jsou zde připraveny udržované tenisové kurty i kurty pro squash. Potěšení budete také, pokud se rádi věnujete fitness, aerobiku, ale i kuželkám nebo třeba minigolfu. Některá sportovní zařízení umožňují dokonce i noční hru. Veškeré potřebné vybavení pro daný sport je možné si v letovisku půjčit. Většina hotelů je samozřejmě vybavena bazény se sladkou vodou. Večer pak Puerto Rico ožije hudbou a tancem a zábava většinou trvá až do rozbřesku.

Velkým lákadlem této destinace je dlouhá pláž pokrytá jemným zlatavým saharským pískem. Má pozvolné svažování do modravých vod oceánu, proto se skvěle hodí i pro malé děti a neplavce. Na pláži si můžete užívat lenošení ve vyhřátém písku nebo na lehátku se sklenkou chlazeného drinku v ruce, ale také vyzkoušet některý z vodních sportů, jako je například windsurfing, kiting, jízda na vodních lyžích, na banánu nebo se projet na člunu, případně i luxusní jachtě. Dále se můžete oddávat potápění a šnorchlování, vyzkoušet paragliding nebo se vypravit na moře si zarybařit. Pokud neholdujete vodním sportům, můžete se vydat na lodní výlet s pozorováním delfínů v jejich přirozeném prostředí. Další možností je také vyjížďka na lodi s prosklenou podlahou, díky které můžete pozorovat nádherný podmořský život.

Pobřeží v těchto místech tvoří také malé mořské zátoky s malými plážemi, z nichž se nabízí dobrý výhled na ruch v nedalekém přístavu. Nedaleko Puerto Rica se nachází ještě další hojně vyhledávané pláže, jako je třeba asi 15 minut chůze vzdálená Playa Amadores nebo Playa del Cura ležící 6 km daleko. V okolí Puerto Rica je rozeseto plno zajímavých a turisticky atraktivních míst. Za zábavou a nákupy je možné vyrazit do sousedních letovisek Playa Amadores nebo Playa de Mogan. Děti potěší zvířecí parky Palmitos, Krokodýlí park nebo Reptilandia. Zavítat můžete také do westernového městečka nebo do některého z akvaparků. Dospělí se pak zabaví na golfu nebo se mohou i s dětmi vydat na safari.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .