0
0

Puerto Rico je největší ze šesti uměle pořízených prázdninových oblastí obce Mogán, jejichž struktura je v hlavních rysech podobná všem ostatním. Najdete ho v jihozápadní oblasti Kanárského ostrova Gran Canaria, mezi dalšími místními částmi Arguineguín a Puerto de Mogán.

Hotely, vestavěné na úpatí do svahu, a turistická zařízení jsou tvořena uměle nasypanou písečnou pláží s promenádou, kavárnami a přístavem pro jachty.

Při bližším pohledu zjistíte, že místo asi nejvíce navštěvují Angličané a Skandinávci. Někteří chválí perfektní turistickou infrastrukturu v krátké vzdálenosti, což asi vyplní každé vaše přání, jiní se tu necítí příliš příjemně z důvodů přeplněnosti vybetonovaných hotelů.

V jedné chráněné zátoce leží uměle vytvořená písečná pláž a dva sportovní přístavy, Puerto Escala a Puerto Base. Krásná pláž je ale často přeplněná a také různí prodejci na promenádě tomuto místu zrovna moc nepřinášejí pozitivní atmosféru.

Ale ať už to je tak nebo jinak, Puerto Rico je centrem vodních sportů na ostrově Gran Canaria. Jen málokteré vodní sportovní aktivity tady v nabídce nenajdete.

Výlety lodí, rybolov na otevřeném moři, výlety na plachetnicích, plavba za delfíny, výlety za potápěním, parasailing a další možnosti. Řada nabídek je široká stejně jako počet poskytovatelů těchto služeb.

Například firma Lineas Salmon se specializuje na výlety lodí do Arguineguínu několikrát denně. 2x za den se plaví též do oblasti, kde žijí delfíni, ovšem žádnou záruku na pozorování těchto mořských savců vám pochopitelně nedají.

Zažít atmosféru pirátů můžete nejlépe na tradiční plachetnici San Miguel, s jejími tmavě červenými plachtami. Opravdu ale stojí za to porovnat cenové nabídky, protože mnozí prodejci započítávají různé aktivity, jídlo a nápoje do ceny, ale jiní nikoliv.

Puerto Rico je Mekkou evropského oceánského rybolovu. Různé turistické brožury líčí obrovské tuňáky, žraloky a mečouny, až se některých lidí může při jejich čtení zmocnit lovecká horečka.

Je však třeba si uvědomit, že tyto úlovky nejsou běžné a některé druhy jsou také označovány jako ohrožené. Je proto doporučeno, abyste nejprve vypluli jednou z lodí, která by případně od začátku bránila úlovku marlina (mečouna), anebo v případě, že by byl uloven, zajistila opět jeho puštění.

I přes zaměření letoviska na většinové anglické návštěvníky je místní kuchyně velmi rozmanitá a jídelníček je většinou orientován mezinárodně. Bezesporu se tu nacházejí jedny z nejlepších restaurací na ostrově a také se tu holduje nočnímu životu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .