0
0

Puerto del Rosario je hlavním a zároveň ekonomickým a administrativním centrem ostrova Fuerteventura od roku 1860, jeho původní název byl Puerto de Cabras (Kozí přístav). Dnešní název (Přístav růženců) vznikl teprve až roku 1950, podle místního kostela. Údolí jižně od metropole se ještě dnes ale jmenuje Barranco de Cabras.

Asi třetina ostrovních obyvatel žije v této metropoli a udržuje si pořád ten správný, kanárský, přímořský vkus.

Místo bylo založeno teprve v 18. století, předtím na pobřeží ze strachu před piráty nebydlel nikdo. Na konci 19. století se angličtí obchodníci postarali o prosperitu města, která začala obchodováním s páleným vápnem. Kromě toho bylo na Fuerteventuře málo paliva, a tak se začalo dovážet anglické uhlí. S novým obchodním přístavem se Puerto de Cabras rychle stalo největším městem na ostrově.

Počátkem 20. století však rozkvět přístavního města skončil. Ve 30. letech se stal ostrov dokonce místem vyhnanství. Například roku 1924 byl do města vykázán španělský spisovatel Miguel de Unamuno, který však po čtyřech měsících uprchl do Francie.

Na náměstí Plaza de Espana, v přístavní oblasti, je neustále mnoho turistů i místních obyvatel, aby všichni společně pozorovali z tohoto stinného místa panující ruch a shon. Moderní skulptura cestovatele na náměstí Plaza de los Paraguitas připomíná mnoho přistěhovalců, kteří se zde usadili. Krásné město se může pochlubit mnoha obnovenými domy, které se vinou podél rozličných schodišť až do centra Puerto del Rosario.

Na procházce od přístavu až do centra se setkáte s velkými nákupními centry a menšími obchody, které zvou k nejrůznějším nákupům. Idylické parky a malá náměstíčka v centru města příjemným způsobem uvolňují atmosféru.

Na jedné z nákupních ulic, Calle Leon y Castillo, je farní kostel Nuestra Seňora del Rosario, postavený teprve ve 30. letech 20. století. Uvnitř kostela najdete vedle krásného stropu ze dřeva i několik dřevěných soch světců.

Přímo naproti farnímu kostelu otevřeli v roce 1995 muzeum Casa Museo Unamuno. V tomto domě žil od března do července 1924 v exilu básník Miguel de Unamuno. Dnes je dům typickým příkladem bývalé městské architektury. Atmosféra 20. let se odráží i v jednotlivých místnostech v domě, jako v pracovně a v ložnici.

Na jižním okraji města je uměle vytvořená písečná pláž, asi 50 metrů dlouhá a v zimních měsících téměř nenavštěvovaná. Hlavní město ostrova Puerto del Rosario je opravdu častým cílem mnoha turistů, kteří tu ovšem pobydou nanejvýše den nebo dokonce jen několik hodin.

Jižně od hlavního města se nachází mezinárodní letiště Fuerteventura (Aeropuerto del Matorral). Létají odsud nejen pravidelné a charterové lety do mnoha evropských zemích, ale také regionální lety na sousední ostrovy.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .