0
0

Patnáct kilometrů jihozápadně od hlavního města Arrecife leží největší prázdninové centrum Puerto del Carmen a táhne se podél dlouhé písečné pláže. Oblast Puerto del Carmen bývala v minulosti jen malou vesničkou. V současnosti středisko navštěvuje až 60 % turistů, kteří na Lanzarote zamíří.

Každý týden se konají ve středisku Puerto del Carmen trhy řemeslných umění. V Puerto del Carmen se také koná několik karnevalů. Kolem pláže je dlouhá promenáda, kde se nachází velké množství restaurací, barů a kaváren.

Surf na ostrově Lanzarote

Zkuste windsurfing. Není to tak těžké, jak to vypadá! Je vašemu dítěti 6 let nebo více? Jste dospělý člověk jakéhokoli věku a chcete zkusit něco jiného a zábavného během své dovolené? Za několik pouhých hodin se můžete naučit plachtit surfovat a mít zážitek na celý život. Hotel Sands Beach Villas Resort spolupracuje s jednou z nejprestižnějších škol windsurfingu na Lanzarote a tím garantuje, že vaše výuka bude v těch nejlepších rukou.

Tipy na výlety

Velký okruh ostrovem

Zajímavý program umožní turistů navštívit jedinečný národní park Timanfaya. Zastavíte se v restauraci El Diablo, jejíž kuchyně využívá pro přípravu pokrmů přírodní lávový gril. Uvidíte tři pokusy, které dokládají vysoké teploty naměřené v těchto místech, a během 40 minutové projížďky autobusem Ohňovými horami poznáte nejrůznější lávové útvary, které se vytvořily během rozsáhlé sopečné činnosti v letech 1730-1736.

Další zastávky zavedou výletníky ke kráteru El Golfo a do vinařské oblasti La Geria, kde uvidíte zajímavou krajinu půlkruhových lávových zítek, kde se pěstuje lanzarotské víno. V odpolední části programu se vypravíte na sever ostrova, projedete bývalým hlavní městem Teguise a zamíříte do údolí Tisíce palem. Program zakončíte návštěvou jeskyně Jameos del Agua, na jejíž kompozici se podílel slavný architekt a sochař César Manrique.

Blue Delfín – katamarán s proskleným dnem

Prožijte nezapomenutelný den na palubě katamaránu s proskleným dnem a poznejte písečné duny v Corraleju. Loď vyplouvá z přístavu Puerto del Carmen a během hodinové plavby na sousední ostrov Fuerteventura možná uvidíte i delfíny. Po připlutí na Fuerteventuru budete mít volno v přístavu Corralejo, a potom strávíte odpoledne v oblasti nekonečných písečných dun Corralejo, které jsou považovány za nejkrásnější pláže na Kanárských ostrovech. Při zpáteční plavbě na Lanzarote obeplujete ostrůvek Lobos. V ceně výletu je i oběd na pláži.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .