0
0

Původně malá rybářská vesnice Puerto de Santiago je dnes středně velkou turistickou oblastí a se svými sousedními obcemi Los Gigantes a Playa la Arena je prakticky spojená. Tady začíná první velká rekreační oblast jihozápadního pobřeží ostrova Tenerife.

Apartmánová zařízení a hotely se táhnou po celém pobřeží, které tak ztratilo z velké části své původní kouzlo, ale přesto se zde dá ještě najít více místa pro odpočinek a oddech, než v turistických střediscích Playa de las Americas anebo Los Cristianos.

Městem prochází vyhlášená nákupní a zábavní ulice Avenida Maritima, kde lze najít bezpočet hospod, butiků a heren a stále více to tu připomíná rušnou atmosféru na Mallorce.

Úzká, strmá silnice vede dolů do malého přístavu a na svém konci vás jistě překvapí. Tady teprve můžete objevit staré a původní Puerto de Santiago. Dřevěné lodě se pohupují ve vodě obklopeny obrovskými útesy, rybáři jdou do práce a rušný cestovní ruch se zdá být neuvěřitelně daleko.

V sousední vesnici Playa la Arena je velmi čistá pláž s černým pískem. Je to jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově, a proto je často odměňována evropskou Modrou vlajkou, oceněním za nejvyšší kvalitu pláže a vody. Voda je čistá a průzračná a je ideální pro chladivou koupel.

Pouze v případě vysokých vln byste se měli vyhnout moři, spodní proudy a vysoké vlny mohou být velmi nebezpečné a mohou zkazit potěšení z krásného koupání.

Jistou alternativou jsou bazény Lago Santiago, které jsou velmi blízko v malé zátoce s černým pískem. Návštěvníky tady očekává zahrada se třemi bazény a několik restaurací.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .