0
0

Puerto de Mogán je přístavní místo na jihu ostrova Gran Canaria, které vyrostlo kolem přístavu města Mogán v letech 1983 – 1988 podle návrhu Raphaela Nevilla.

Místo je díky několika kanálům vedoucích z přístavu do města nazývané také jako „Malé Benátky“ nebo „Benátky jihu“. Četné malé uličky, které vedou přes obec, dotvářejí jeho vzhled.

V posledních letech se tu hodně stavělo, ale i přes post-moderní architekturu bylo částečně zachováno původní kouzlo rybářské vesnice. Vláda Gran Canarie totiž zakázala přímo v Puertu stavět více než 2-patrové budovy.

Puerto de Mogán je oblíbeným cílem výletů, a ačkoliv je silně ovlivněno cestovním ruchem, je kontrast s hotelovými betonovými bloky a turistickými „hrady“ v Playa de Inglés nebo Puerto Rico, nepřehlédnutelný.

Pěkné malé domky jsou láskyplně restaurovány a téměř každý z nich má také pěstěnou střešní zahradu. Na ulicích jsou protější domy spojeny kamennými oblouky porostlými ibiškem a bougainviliemi. Romantické malé mosty přes kanály a malé kavárny a restaurace kolem přístavu s jachtami jenom dotvářejí tento romantický obrázek.

V samotném přístavu kotví jachty z celé Evropy a někdy i ze vzdálenějších míst. Mezi Puertem a letoviskem Arguineguin vyplouvají několikrát za den výletní lodě Lineas Salmon. Cesta trvá asi půl hodiny a je to poměrně zajímavě výhodné potěšení.

Dražší jsou naproti tomu čtyřiceti minutové plavby s Yellow Submarine, dobře vybavenou potápěčskou lodí nebo v jednom ze člunů se skleněným dnem. Pobřežní vody jsou světoznámou destinací pro hlubinný rybolov. Konkrétně je tento rybolov v určitých ročních obdobích zaměřen na obří modré mečouny.

Na pláži Mogán Playa lemované kavárnami a restauracemi sice zatím není rozšířeno „karibské“ prostředí jako na plážích Amadores a Patalavaca, ale působí na vás daleko méně uměle. Příjemná pláž je ideálním místem pro slunění a koupání. Vlnolam, který je před ní umístěn, umožňuje bezpečné koupání pro děti.

Každý rok v červenci se tu koná slavnost Fiesta del Carmen, při níž se socha Panny Marie v malebném procesí vozí na pestře zdobených lodích podél pobřeží.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .