0
0

Na severním pobřeží Tenerife najdeme krásné přístavní město Puerto de la Cruz, které je jedním z nejstarších prázdninových středisek v Evropě. První turisté sem zavítali již před více než sto lety. Už v roce 1892 zde otevřeli první grandhotel s názvem Taoro. V minulosti mělo město důležitý strategický význam, ale stalo se také oblíbeným lázeňským a rekreačním centrem. Padesátá a šedesátá léta 20. století byla obdobím rozkvětu a město se tak proměnilo v rušné turistické letovisko plné obchodů, restaurací, hotelů a krásných domů.

Dnes se dá Puerto de la Cruz považovat za turistický ráj, který vyhledávají lidé ze všech koutů Evropy. Moderní ráz se snoubí s architektonickými památkami a historickými domy. Za nepříznivého, počasí mohou návštěvníci využívat nejrůznějších atrakcí. V centru města najdete tradiční domky postavené v kanárském stylu, několik náměstí, pěší zónu Calle de Quintana odkud se naskýtá nádherný výhled na moře a která je lemována množstvím kaváren, restaurací, cukráren, butiků a nočních podniků.

Jednou z největších dominant města je starobylá pevnost Castilla de San Felipe, která v minulosti sloužila k jeho obraně. Nejnavštěvovanějším náměstím je živé Plaza del Charco, kde se rádi setkávají také místní obyvatelé. Jednou z největších atrakcí Puerta de la Cruz je vodní areál Lago Martiánez. Je o komplex osmi bazénů s mořskou vodou, které jsou obklopeny tropickou zelení a kde si můžete užívat skluzavek, tobogánů a dalších atrakcí. Rozloha celého areálu je cca 30 000 metrů čtverečních.

Pobavit se zajděte do zábavního parku Loro Pargue, který se nachází přímo ve městě. Na své si zde přijdou především rodiny s dětmi, čekají zde na ně bazény, zajímavé zvířecí show a atrakce. Město je skvělým místem, kde si můžete užívat rovněž příjemných večerních procházek. Puerto de la Cruz se pravidelně stává dějištěm tzv. Bavorského týdne, což je série pouličních vystoupení, kde častým hostem bývá německý big band. Zažít zde můžete i pivní slavnosti. Z města je zajištěno dobré a pravidelné spojení do hlavního tenerifského města Santa Cruz de Tenerife.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .