0
0

Puerto Banús se nachází mezi nejnavštěvovanějšími letovisky oblasti Costa del Sol, Marbellou a San Pedro. Velmi významný je v Puerto Banús především jeho slavný jachetní přístav Puerto Jose Banus, který byl otevřen již v roce 1970. Kotvit zde může až 915 jachet v rozměrech 8 – 50 metrů a své místo tu má například i král Saudské Arábie spolu s dalšími nejvlivnějšími lidmi světa. Denně zde uvidíte kolem osmi stovek lodí. Po obou stranách přístavu jsou asi 150 metrů dlouhé pláže, ze kterých si můžete vychutnat panoramatický pohled na horu La Concha. Poblíž letoviska Puerta Banús leží 24 krásných a čistých pláží v celkové délce 27 km.

Puerto Banús je přístavní městečko s velkými nákupními a zábavními středisky. Najdete zde celou řadu restaurací, klubů, barů, butiků a obchodů světových značek. Je známé především pro svůj noční život. Diskotéky zde trvají až do rána a slavné podniky jsou La Notte, Olivia Valere, Dreamer´s a Oh!. Ne nadarmo se mu však říká nejdražší město na světě a někdy je také označováno jako „hřiště milionářů“. Desítky těch nejluxusnějších vozů jsou zaparkovány přímo na přístavní promenádě. Návštěvníci ze společenské smetánky si většinou zakoupí vlastní dům nedaleko města, takže s nimi v hotelu bydlet asi nebudete. Letovisko je oblíbeným místem odpočinku řady celebrit, jako jsou Antonio Banderas, španělské a belgické královské rodiny, aj. Za svého života ho navštěvoval i známý španělský spisovatel Camilo Jose Celo nebo generál Franco. Milovníci golfu určitě uvítají velký výběr mezi devíti 18 – ti jamkovými a jedním 9 – ti jamkovým golfovým hřištěm, kde si golfisté mohou zahrát dokonce i v noci.

Nedaleko letoviska je Tivoli World, což je největší zábavní park na celém pobřeží. Je zde na 40 druhů atrakcí a přímo v komplexu i různé bary a restaurace. Pokud budete mít štěstí, uvidíte i nějakou show nebo představení. Za deset eur získáte vstupenku, která vám zajistí neomezený přístup ke všem atrakcím po celý den. Dalším dobrým typem na výlet je Selwo Adventure Park, který návštěvníkům zajistí doslova 3 v 1: přírodu, zvířata a dobrodružství. Můžete si vybrat mezi procházkou pěšky nebo projížďkou autem, na nichž uvidíte více než 2000 zvířat z pěti různých kontinentů, zejména všechny oblíbené savce, včetně žiraf, slonů a zeber. V Bird Canyon se můžete projít největší přírodní voliérou v Evropě s 1000 různých druhů ptáků. Tato atrakce nabízí i možnost přespání v komfortním hotelu v Selwo Lodge. S dětmi podniknete například projížďku lanovkou Telecabina Benalmádena, odkud se vám naskytne nejspíše nejkrásnější výhled na celé pobřeží. Za pěkného počasí odtud uvidíte dokonce i břehy Maroka. Každá kabinka má kapacitu čtyř lidí a za 15 minut vás vyveze na vrchol hory Calamorro, což je jeden z nejvyšších bodů v provincii Malaga. Vlakem nebo autobusem se také můžete dopravit do Zoo de Fuengirola, kde zvířata žijí ve svém přirozeném prostředí bez klecí a výběhů. Zoo je zapojena do 35 chovných programů ohrožených druhů a projektů na záchranu ohrožených lesních oblastí. Během oblíbených nočních prohlídek poznáte, co se děje, když se setmí. Tuto možnost nabízí jen dvě zoo na světě.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .