0
0

Přestože jsou všechny ostrovy tvořeny společným geologickým základem, svým charakterem se zcela odlišují. Na Kanárských ostrovech se vyskytuje celkem 1700 druhů rostlin. Podnebí je mírné oceánské s občasnými bouřemi či delším obdobím sucha. Pěstuje se zde především obilí, vinná réva, banánovníky, pomerančovníky, citroníky a samozřejmě mnoho druhů zeleniny.

Gran Canaria

Gran Canaria se stal nejživějším a nejnavštěvovanějším z Kanárských ostrovů. Přírodní klima je ovlivněné pasáty, mořskými proudy a azorskou výší. Teplotní rozdíly během roku jsou zanedbatelné.

Na tomto ostrově je mnoho rozličných krajin. Zde lze objevit rostliny skoro všech vegetačních pásem od vřesovce stromovitého, přes palmy, mandloně až po vysokohorské borovice. Celkově lze spatřit 1700 rostlinných druhů, z nichž 500 se vyskytuje právě pouze na těchto ostrovech.

Mezi hlavní atrakce ostrova patří obrovské písečné duny, kde mohou turisté absolvovat projížďku na velbloudech.

Přístavy na Gran Canarii jsou ohraničené obrovskými vlnolamy, které ochraňují kotvící lodě i pevninu před rozbouřeným oceánem. Vnitrozemí je zalesněné se zelenými svahy vrcholků hor. Sever ostrova je porostlý kanárskými borovicemi a banánovníkovými plantážemi.

Tenerife

Tenerife je nazývaný ostrovem věčného jara. Pro svoji rozmanitou členitost bývá též označován za miniaturní kontinent, neboť rozkvetlý a zelený sever je velmi odlišný od suchého polopouštního jihu ostrova. Uprostřed ostrova se tyčí vulkán Pico de Teide, který je nejvyšší horou celého Španělska. Jeho vrchol měří 3717 metrů, stal se symbolem souostroví a je příčinou existence různých klimatických pásem na ostrově. Až do pozdního jara je na vrcholku této hory sníh. Národní park de las Caňadas se nachází na úpatí hory Teide. Rozkládá se na ploše 135 km² a je ve Španělsku největší svého druhu. Až do výše 2000 metrů vede silnice lemovaná borovicemi. Oblast Region des Circo de las Caňadas se vyznačuje různobarevnou lávou a zajímavými skalními formacemi. V národním parku se vyskytuje 45 rostlinných druhů, jenž jsou k vidění pouze zde, například růžové řeřichy a fialky, kvetoucí i ve výšce 3200 metrů.

Lanzarote

Krajina ostrova Lanzarote je tvořena vulkánem s Ohnivými horami Montanas del Fuego. Ojedinělý ráz krajiny tvoří zuhelnatělá údolí a nesčetně mnoho kuželů, jenž působí dojmem měsíční krajiny. Národní park Timanfaya je jedinečný svojí krajinou.

Fuerteventura

Tento ostrov leží ze všech Kanárských ostrovů nejblíže Africkému kontinentu. Na severu se rozkládají na ploše zhruba 20 km² písečné duny. Ostrov je lemován dlouhými plážemi s jemným bílým pískem a křišťálovou vodou.

La Gomera

Ostrov La Gomera je oblíbený pro své magické kouzlo. Moře posunulo břehy a eroze formovala hory a rokle. Ostrované jsou dodnes nuceni bránit se před erozí půdy bidly a tyčemi. Na ostrově je mnoho vulkanických útesů, roklí a příkrých svahů. Skvostem ostrova se stal národní park Garajonay.

La Palma

Na ostrově dosahují vrcholky hor výšky 2000 metrů, což je v porovnání s délkou pobřeží velmi nezvyklé. Kapradinové lesy ohraničují obrovské palmové rokle. Pláže jsou pokryté pravým sopečným pískem. Na ostrově žije mnoho exotických ptáků. Mnoho přírodních krás skrývá především národní park Caldera de Taburiente.

El Hierro

Velmi rozmanitá krajina, kde se střídá zvrásněná láva s borovicovými a vavřínovými lesy, příkrými srázy a tropickými plodinami. Na ostrově El Hierro se vyskytuje ojediněle jalovcový les.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .