0
0

Pokud si chcete udělat úžasný a příjemný výlet, zavítejte určitě na nejzápadnější cíp ostrova Tenerife, Punta de Teno.

Celý region je proslulý úrodnou půdou a zemědělstvím stejně, jako romantickými místy k navštívení. Za všechny můžeme kromě pobřežní oblasti jmenovat vesničku Masca.

Jedna z největších zvláštností těchto míst je pohoří Teno. Zdejší část je stará několik desítek milionů let a kdysi byla samostatným ostrovem.

Toto všechno bylo roku 1987 prohlášeno národním parkem.

Takže už víme, že se chceme dostat k velkolepému přírodnímu bazénu Punta de Teno na západě ostrova. Kudy ale tam? Ze severu se sem pohodlně dostanete z Icod de los Vinos, nebo z Los Gigantes přes Santiago del Teide.

Cestou do historického města Buena Vista del norte, založeného roku 1513, se nám otevře snadný přístup ke všem důležitým místům západního cípu ostrova.

Až uvidíte starý maják. Poskytoval pomoc lodím na jejich dalekých cestách a vysloužil si tak i nedávnou rekonstrukci. Ten se nazývá Faro de Teno. Podle něj poznáme bezpečně, že jsme na místě.

Rozhlédněte se po kraji a někde tam v dálce spatříte ohromnou krásu útesů Los Gigantes. Vykoupat se můžete ve skalních bazénech a projít se můžete po malé pláži.

Zelená barva není zrovna dominantou téhle části pobřeží. Stromy přenechaly své místo nižším rostlinám, které se lépe udrží na skalnatém terénu.

Bydlí tady, stejně jako i v jiných částech Tenerife, spousta různých ještěrek. Ale chytit nějakou je takřka nemožné. V roce 2007 se mezi novinky zařadila jakási flekatá ještěrka, o níž se zjistilo, že žije právě tady v tomto regionu.

Takže super místo, kde prožít část dovolené a využít tak volný čas k relaxaci.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .