0
0

Mezi nadšenci surfování je toto místo po celé Evropě jednoduše známé jako „Pozo“. Vzhledem ke zvláštním zeměpisným a meteorologickým anomáliím tady vznikají podmínky, které dělají z Pozo Izquierdo neodolatelné místo pro středně pokročilé a profesionální surfaře.

Severovýchodní pasáty, které na Kanárských ostrovech převažují, dosahují na otevřeném moři rychlosti kolem 18-26 km/h. Vzhledem k téměř kruhovému a kuželovitému tvaru ostrova vzniká na návětrné východní straně pobřeží účinný bariérový efekt, který může urychlit rychlost větru až trojnásobně. Tak může vítr v létě dosáhnout rychlosti až 90 km/h. V Pozo kromě těchto nepřetržitých silných větrů k tomu ještě pro surfaře přichází ideální proudění a vlny.

Tyto okolnosti předurčily místo jako dějiště Světového poháru. Zvláště pro mladé surfaře ze všech koutů světa zde bylo zřízeno mezinárodní centrum windsurfingu s moderním hostelem. Komplex zahrnuje, mimo jiné, bazén, restauraci, kavárnu, pivnici, školu surfování a obchody. K dispozici je také potápěčská základna a také celá řada akčních sportů.

Dokonce i pro nesurfaře je to nevšední zážitek, alespoň jednou zavítat na tohle místo a z kavárny přímo u vody pozorovat velkolepé skoky a razantní jízdy.

O kousek dál za surfařským centrem můžete dojít k „Salinas de Tenefé“, jednomu z nejstarších a největších, ale bohužel také jednomu z posledních tradičních zařízení k těžbě soli na ostrově Gran Canaria.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .