0
0

V oblasti poseté pomerančovými háji se rozkládá malebná vesnička Pozo Estrecho. Leží na východě regionu Murcia, přibližně 14 km od historické Cartageny. Vesničku najdeme nedaleko písečné kosy La Manga., která se stala velmi oblíbeným a vyhledávaným cílem turistů. Věnovat se zde totiž můžete pestré nabídce vodních a plážových sportů, potápění, nebo relaxaci u vody.

Pozo Estrecho leží na pobřeží Costa Cálida, kde se nacházejí ty nejkrásnější pláže ve Španělsku. Pláže jsou většinou písečné s pozvolným vstupem do moře, což ocení zejména rodiny s dětmi. Za malý poplatek si můžete zapůjčit lehátka a slunečníky. V blízkosti se nachází rekreační středisko Los Alcazáres či Cabo de Palos. Pokud neradi trávíte dovolenou jenom poleháváním u vody, vydejte se na výlet do nádherných nedalekých hor.

Ve vesničce je pro turisty připraveno kvalitní zázemí v podobě ubytovacích kapacit, stravovacích i zábavních podniků. K nákupům slouží supermarket nebo několik menších obchodů. Restaurace a bary lákají k ochutnávce místních specialit nebo skleničky dobrého vína. Každý pátek sem přicházejí davy turistů i místních, aby si nakoupili na tradičním trhu.

Z Pozo Estrecho je zajištěno dobré spojení s okolními městy, silnice jsou zde kvalitní a příjezd tedy bezproblémový. Pokud máte k dispozici auto, můžete se vydat za poznáním do vzdálenějších měst, jako je například 40 km vzdálená Murcia, nebo jedinečná Cartagena se secesními budovami. Vesnička má také své vlastní nádraží, můžete tedy využít služeb hromadné dopravy. Nedaleko se nachází také chráněná přírodní oblast Sierra Espuna, za návštěvu stojí také oblast Cal Blanche a La Llana.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .