0
0

Ostrov Elba leží 10 km od pobřeží Itálie v Tyrhénském moři. Je to největší ostrov tzv. Toskánského souostroví a třetí největší ostrov Itálie (po Sicílii a Sardinii). Elba se rozkládá na ploše 224 km2 a délka jejího pobřeží je 147 km.

Ostrov Elba je známý především tím, že zde pobýval Napoleon Bonaparte ve svém vyhnanství po prohrané bitvě. Přestože zde pobýval pouze rok, zanechal na ostrově po sobě trvalé stopy.

Na ostrov Elba se lze dostat letecky, lodí nebo i s autem prostřednictvím trajektu MOBY BABY nebo Moby…. je jich mnoho.

Ráno jsme dojeli do města Lucca, které jsme si prohlédli a poté odjeli do přístavu Piombino. Piombo znamená italsky olovo tedy piombino je olůvko. Je to průmyslové město, kde vlastní i průmyslové závody všudepřítomný Arcelormittal.

Po zakoupení lístku a vypití italského cappuccina jsme se nalodili na trajekt Moby Baby a odjeli na ostrov Elba. Byl to skvělý zážitek. Kolik aut asi pohltí nenasytná tlama Moby baby? 220. A kolik lidí se vejde na trajekt? 1100.

Plavba byla příjemná, chvíli jsme seděli v uzavřené kavárně, pak jsme si prolezli loď ve všech třech patrech, nechali se ovívat větrem, a hladit paprsky slunce, pozorovat hladinu Tyrhénského moře nádherné modré barvy, lodě a lodičky na hladině, okolní ostrovy a pevninu. Asi za hodinu plavby v Piombinském průlivu jsme vplouvali do přístavu Portoferraio. Krásný pohled na přístav s loděmi jsme vystřídali cestou zeleni po vrcholcích po úzkých cestách se zatáčkami a uháněli do našeho cíle, kde jsme měli zamluveno ubytování. Konečně – jsme v Procchiu, vjíždíme do areálu Rezidence Napoleone. Po pravé straně už vidíme krásné bazény s modrou vodou obklopené vzrostlými palmami. Jedeme do kopce a stavíme u rezidence, kde si vykládáme kufry, auto parkujeme v krytém stání. Jsme ubytovaní v apartmánu o třech místnostech. V první místnost je psací stolek, zrcadlo a sklapovací postele. V další místnosti je kuchyňka se vstupem na WC a sprchu. Pak projdeme do další místnosti, kde jsou dvě postele, vestavěná skříň, stůl, židle, šoupací zástěna a za ní další postele a skříňky, televize, křeslo a stolík s telefonem. Dále je již jen balkón se stolem a stolky. Z balkonu máme nádherný výhled do zalesněného okolí, na palmy, pinie, cypřiše, platany a jinou krásnou vegetaci a hlavně – na moře. Prima. Tady se bude dobře vegetit.

Rozhodli jsme se, že budeme střídat jeden den na pláži s dalším dnem, kdy se vydáme na poznání městeček na ostrově.

První den jsme poznávali Procchio. Pláž byla krásná, písečná a slunečná. Každodenně udržovaná. Většina rekreujících se byli Italové s rodinkami.

U jednoho hotelu zela všechna lehátka i slunečníky prázdnotou. Záhada byla odhalena. Jeden den pronájmu stál 30 Eur.

Městečko Procchio je malé, dá se projít za 25 minut. Je tam několik restaurací a barů, dvě Pizzerie, jedno pekařství, jeden obchod s krásným výstavným ovocem a zeleninou, jedna velmi skvěle zásobena vinotéka, pár obchůdku s nábytkem, uměleckými výrobky a drahými šperky, jeden velmi špatně zásobený Despar. Večerní kolorit dotvářejí obchodníci na trase k pláži, většinou černoši, kteří prodávají samé zbytečnosti. Večerní zábavu s hudbou a tancem rozhodně neočekávejte. Je zde velmi klidno až mrtvo.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .