0
0

Port Pollenca je velmi důležité letovisko ležící v malebné krajině na severovýchodě ostrova Mallorca. Přístav Pollença se nachází asi 8 km od tohoto města a původně byl malou rybářskou vesničkou, která se však časem rozrostla na městečko prosperující z turismu. Nachází se zde malý, skvostný záliv ve tvaru podkovy s mělkou vodou, který je ideální hlavně pro rodiny s malými dětmi. Záliv je navíc chráněný obrovským horským masivem, který skýtá příležitosti k procházkám s nádhernými výhledy.

Stejně jako Puerto D’Alcúdia je tento přístav domovem pro luxusní jachty, které jsou zde přitahovány hlavně množstvím rybích restaurací, které bývají vyhlášené jako jedny z nejlepších na Mallorce. Pro jachtaře je zde ráj. Dodnes je v Port Pollenca zachováno kouzlo staré rybářské obce. V Port Pollenca si můžete vyzkoušet celou řadu vodních sportů nebo ochutnávat některé z místních gastronomických výtvorů.

Pollenca je tiché městečko, plné typických španělských rysů, může návštěvníkům nabídnout hojnost kulturních a historických památek. Je to taktéž místo každoročního festivalu klasické hudby, který se koná vždy během léta a přitahuje i mezinárodní hudebníky na nejvyšší úrovni. Koncerty komorních těles a sólistů se odehrávají na nádvoří bývalého dominikánského kláštera Santo Domingo.

Další událostí, která zde přitahuje zájem turistů a domorodců je „Davallament“ – náboženská demonstrace, která se koná vždy na Velký Pátek. Portrét Kristova těla je snesen z El Cavaria, po 365 schodech, které směřují dolů z hlavního městského kostela. Z těchto 365 schodů každý znázorňuje jeden den v roce a kostel je slavný hlavně pro jeho portrét Panny Marie, který byl vytvořen ve 13. století a který rozhodně musíte vidět.

Trhy se v Pollence konají každou sobotu a zadávají příčinu pro návštěvníky, aby „probádali“ město, obdivovali nádherné výhledy na přístav z vrcholku schodů a podívali se na Římany vybudovaný akvadukt. Římané věděli, proč se nejdříve usadili u Pollense. Obrovský záliv nabízel jejich loďstvu dobrou ochranu před větrem. Také éra turismu začala ve stejném okolí, poé když prominenti jako Clint Eastwood, Marlene Dietrich a jiní navštěvovali hotel Formentaro.

Pokud navštívíte Mallorcu během srpna, tak rozhodně doporučujeme jít se podívat na místní bitvu, která oslavuje vítězství nad tureckými piráty – konfliktem, který byl veden zvráceným tureckým Kapitánem Dragutem. Domorodci si tuto slavnou událost připomínají vždy 2. srpna.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .