0
0

Trek nás zavede do Národního parku Timanfaya. Uvidíme největší sopečný kráter Montaña Blanca, staré lávové proudy, které formovaly západní pobřeží ostrova, naskytne se nám několik krásných výhledů na oceán a můžeme zdolat také 670 m vysokou horu Peñas del Cache.

Název treku v češtině: Napříč ostrovem Lanzarote

Název v angličtině: Lanzarote traverse

Země: Španělsko

Pohoří: Montañas del Fuego

Základní trasa: Arrecife – Teguise – La Santa – NP Timanfaya Arrecife

Optimální počet dní: 4

Počet km: 60

Kdy je možné vyrazit: I., II., III., IV., V., VI., VII., VIII., IX., X., XI., XII.

Obtížnost: Lehký

Nejvyšší bod: 670 m

Popis treku: Lanzarote je ostrov ležící ve východní části Kanárských ostrovů. Jeho původ je vulkanický a jeho značná část je pokryta pouští, která je tvořena lávovými vyvřelinami a má charakteristickou červenohnědou barvu. Přesto se zde nachází na pět set druhů převážně drobných rostlin, jako jsou různé druhy sukulentů či lišejníků. Hlavním městem ostrova je padesátitisícové město Arrecife ležící na východním pobřeží. A právě zde, za pomyslnými bránami města Arrecife, začíná náš trek.

Během prvního dne urazíme asi 10 km. Naše cesta povede směrem na sever přes přírodní rezervaci, kde si budeme moci zblízka prohlédnout důkazy vulkanické činnosti. Těmi nejvýraznějšími jsou obrovské sopečné kužely Montaňa Corona a Cerro Hurón. Cílem dne bude městečko Teguise, kde také přenocujeme. Za návštěvu v této oblasti určitě stojí stará pevnost Castillo de Santa Barbara s nádherným výhledem do okolí.

Druhý den zavítáme do severozápadní části ostrova. Navštívíme přibližně 12 km vzdálené malebné městečko La Santa, kde se nachází mj. rodný dům architekta Césara Manriqua, o němž se říká, že dal podobu všem výraznějším stavbám na ostrově. Ve městečku La Santa, které je obklopeno skalnatým pobřežím a útesy, které jsou neustále atakovány obrovskými vlnami, přenocujeme.

Třetí den se vydáme do jihozápadní pravděpodobně nejzajímavější části ostrova a zhruba po 10 km chůze se ocitneme v Národním parku Timanfaya. Uvidíme největší sopečný kráter Montaña Blanca, staré lávové proudy, které formovaly západní pobřeží ostrova, naskytne se nám několik krásných výhledů na oceán a můžeme zdolat také 670 m vysokou horu Peñas del Cache, která je nejvyšším bodem na ostrově. Národní park je turisticky atraktivní a proto i zde, v okolí parku, můžeme přenocovat v některém z penziónů či hostelů a další den se vydat na 20 km dlouhou zpáteční cestu do Arrecife a poznat tak i jižní část ostrova.

Ubytování a jídlo: Přespat je možné v místních penzionech nebo hostelech. Během cesty lze zakoupit také jídlo.

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení: běžná trekingová výbava

Celkové převýšení: 400 m

Přístup na začátek/konec treku: Výchozím bodem treku je hlavní město Arrecife ležící na východním pobřeží ostrova. Město je spojeno s ostatními částmi Kanárských ostrovů, ale i se španělským pobřežím pravidelnými trajektovými linkami.

Souřadnice výchozího bodu: 28°59’42″S, 13°29’53″Z

Povolení: ne

Počet trekařů za rok: cca 300

Další trekové možnosti: Návštěva rybářské vesničky Orzola ležící na severním pobřeží ostrova, odtud plavba pravidelnou trajektovou linkou nebo motorovým člunem na sousední polopouštní ostrov Isla Graciosa s písečnými přesypy a sukulentní vegatací.

Orientační rozpis po dnech:

1. Affecife – Teguise

2. Teguise – La Santa

3. La Santa – NP Timanfaya

4. Návrat od Arrecife

Mapy: http://www.lanzaroterelocation.co.uk/wp-content/uploads/2007/09/map_of_lanzarote.jpg

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .