0
0

Pohoří Teno se rozkládá v severozápadní části ostrova Tenerife. Spolu se severovýchodně protilehlým pohořím Anaga a některými dalšími horami u městečka Adeje, patří k nejstarším místům na ostrově. Jeho vznik se odhaduje asi před 7 miliony lety. Stejně jako pohoří Anaga, tak i pohoří Teno můžeme charakterizovat jako pohoří plné roklin a hlubokých údolí.

Pohoří Teno ohraničuje na jihozápadě až 500 m vysoký mořský břeh, nesoucí stejné jméno jako obec Los Gigantes. Giganti tvoří mohutné soutěsky, stejně jako propast Barranco del Masca a její „sousedky“. Na západním konci ostrova klesá náhle prudce pohoří do rovné krajiny Punta Teno. Zde se nachází konec ostrova Tenerife, kterému hrdě vládne maják. Odtud se směrem na sever rozprostírá Isla Baja s vesnicemi Buenavista del Norte, Los Silos a Garachico. Tato místa jsou také ideálními výchozími body pro pěší turisty. Také město Santiago, kde byl v roce 2009 postaven první hotel, je pro turisty skvělou prázdninovou destinací.

Přírodní rezervace Parque Rural de Teno se rozprostírá na ploše 8 063 hektarů. Správa parku sídlí v El Palmar, v blízkosti města Buenavista del Norte. Informační centrum najdete ve starém, nově zrekonstruovaném dvoře, který jistě stojí za to navštívit. Jsou zde k dispozici mapy a informační materiál, centrum je otevřeno po celý týden. Nedaleko odtud, ve vedlejší budově, se v neděli dopoledne od 10.00 – 14.00 koná Mercadillo Agricultor, což je selský trh místních zemědělců. Můžete si zde koupit ovoce a zeleninu, vypěstovanou v tomto kraji.

Do pohoří můžete vstoupit dvěma způsoby, a to z jihu od města Santiago del Teide a nebo z Isla Baja přes Buenavista del Norte. Obě cesty jsou velice hezké, ale křivolaké. Ze Santiago del Teide je to do horské vesničky Masca jen 5 kilometrů. Z Buenavista do Mascy je cesta dlouhá přes 17 km. V pohoří najdete horské vesnice Masca, Los Carrizales, Las Portelas, El Palmar a Teno Alto. Vesničky Ruigomez, El Tanque, Erjos a San José de los Llanos se nacházejí v okrajové části pohoří. Obce Buenavista del Norte, Los Silos, El Tanque a Santiago del Teide leží přímo v samé srdci pohoří Teno.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .