0
0

Pokud pojedete na ostrově Tenerife po severní dálnici, nedaleko měst Santa Cruz a La Laguna, zaujme jistě vaši pozornost horské pásmo Anaga. Toto pohoří se nachází na severozápadě, v úplně nejzazší části ostrova. Místo je opravdu vzdálené od ostatních turisticky často navštěvovaných míst na ostrově. Ten, kdo se ale rozhodne navštívit pohoří Anaga, bude odměněn jedinečnou krajinou a k tomu navíc původní přírodou Tenerife.

Pohoří tvoří mohutné, strmě klesající horské hřebeny, které ústí do hlubokých údolí. Krajinou můžete projet i autem a po cestě si můžete udělat některou z mnoha zastávek na vyhlídce – například na Mirador Jardines, Mirador Cruz del Carmen anebo na Mirador Pico Inglés. Tato místa vás nalákají svým výhledem přes kopcovité náhorní plošiny La Laguna až k vrcholku Pico del Teide. Nechybí ani výhled na přístav, na auditorium v Santa Cruz a stejně tak i na Atlantik a na sousední ostrovy Gran Canaria a La Palma.

Nejlépe ale poznáte tuto krajinu, pokud si ji projdete pěšky. Pohořím se táhnou četné turistické stezky, některé z nich jsou již značeny podle evropských norem.

Jak je známo, neexistuje špatné počasí, ale jen špatné oblečení. A to platí i v případě návštěvy Anagy. Větrem popoháněné mraky tu nejsou žádnou zvláštností, propůjčují krajině její zcela ojedinělé kouzlo a sytě zelenou barvu.

V oblasti najdete i možnosti k ubytování, a to jak hotely, tak i penziony. V místě El Bailadero najdete i horskou ubytovnu „Albergue Montes de Anaga“ pro pocestné a milovníky přírody.

V Cruz del Carmen kromě jiného najdete i pěkné návštěvnické centrum, kde je hlavním tématem zejména příroda, fauna, flóra a životní podmínky lidí, kteří zde v okolí žijí. K dispozici je tu i informační brožura s automapou.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .