0
0

Klima na Tenerife je často popisováno slovy: „Nejúžasnější, nejlepší a nejzdravější na světě.“

Ostrov věčného jara dělá svému jménu čest. Hlavně v období nehostinné, studené a mlhavé evropské zimy se Tenerife stává populárním útočištěm.

Kanárské ostrovy leží v pásu větrů-pasátů, které jsou pro Tenerife velikým přínosem.

Suché severovýchodní pasáty jsou vlastně příčinou oceánského subtropického počasí. To také vede k extrémním výkyvům počasí. Není tak výjimkou, že i na závětrné, vlhčí straně ostrova se objeví sluníčko.

Údolí La Orotava a Puerto de la Cruz je tak třeba pod mrakem a o pár kilometrů dál v okolí Playa de las Americas se na blankytně modré obloze zlatí slunce a je krásné počasí ke koupání.

Průměrné teploty na Tenerife kolísají mezi 14 a 29 stupni Celsia.

Nejteplejšími měsíci jsou červenec, srpen a září, ale i v tomto období se stává, že je noční vánek poněkud chladnější. Od října do března jsou četnější srážky, ale málokdy se stává, že by pršelo nějak vytrvale. Přejde pár mráčků, trochu sprchne a zase je pak pěkně. Opravdu deštivé dny jsou dosti vzácné.

Na Tenerife se objevily různé klimatické zóny. Sever oplývá úžasnou vegetací, ve dvou tisících metrech měsíční krajina, mezi 1000 a 2000 metry bujné lesy, na jihu slunečno teplo a sucho.

Na nejvyšší hoře Španělska, Teide, ale i na okolních kopcích a ve vyšších neobydlených oblastech padá v zimních měsících sníh.

Teplý svetr nezatíží vaše zavazadlo a s jeho pomocí se vyhnete případným nepříjemnostem, kdyby teplota náhodou klesla. Zvláště pokud chystáte výlet do hor, přichystejte si sebou bundu.

Voda bývá o něco chladnější, než okolní vzduch. Zvláště od dubna do května. Od září do dubna může být dokonce o dva až tři stupně teplejší.

Sezóna na Tenerife nekončí, zvláště oblíbená je ale v období evropské zimy. V tu chvíli sem jezdí mnoho turistů. Zejména pak Němců, Rakušanů a Švýcarů.

V létě sem míří turisté hlavně ze španělské půdy.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .