0
0

Kanárské ostrovy mají na rozdíl od jiných přímořských destinací tu výhodu, že je lze navštívit snad v každé roční době. Díky poloze v subtropickém podnebném pásu se zde totiž teploty po celý rok pohybují mezi příjemnými 20° až 30°C. Teplota moře se zde pak nejčastěji pohybuje v závislosti na ročním období, obvykle se jedna o teplotu mezi 17 a 24°C.

Další výhodou těchto ostrovů také je, že si můžete vybrat ostrov přesně podle Vašich představ. Pokud tedy například dáváte přednost krásným a čistým plážím před divokou nezkrotnou přírodou i pro Vás se zde najde ideální ostrov. Teploty na jednotlivých ostrůvcích se také mírně liší. Mezitím co na jednom se v létě teploty nevyšplhají výš než ke 24°C na jiném můžou překračovat 30°C. Proto je nejspíš vhodné zjistit si dopředu o místě, na které se vydáte, všechny potřebné informace.

Nejteplejšími ostrovy jsou ostrovy a ostrůvky ležící v blízkosti břehů Afriky. Jedná se tedy o ostrovy Lanzarote, Fuerteventura, Graciosa, Alegranza a Lobos. Na Gran Canarii a na Tenerife pak bývá v zimě o něco chladněji. Záleží však také na tom, na které části ostrova se zrovna nacházíte. Ve většině turistických letovisek, ale vládne příjemné teplo takřka neustále. Ostrovy Gomera a La Palma patří mezi ostrovy nejchladnější, mají také více srážek a tedy méně slunečných dní. Za naprosto nejstudenější však bývá pokládán ostrov El Hierro. Pokud tedy nepatříte zrovna mezi milovníky neúprosných veder, můžete vyzkoušet i jeden z těchto chladnějších, ale stejně krásných ostrovů.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .