0
0

Pláže

Na rozdíl od Kanárských ostrovů Gran Canaria a Fuerteventura nemá Tenerife rozsáhlé bílé písčité pláže a duny, ale zato má pobřeží, které má mnoho různých tváří. Nabídka pláží je velice rozmanitá, k některým plážím je dokonce nutné podstoupit delší či kratší pěší túru.

Jihu ostrova vládnou až 2 kilometry dlouhé světlé pláže. Ty jsou často vyhledávané turisty z letovisek Costa Adeje, Las Américas anebo Los Cristianos. Další pláže, které na ostrově najdete, jsou tmavé, a to díky černému lávovému kameni, který se rozšířil po celém ostrově. Tyto pláže dosahují délky sotva jeden kilometr. Nechybí zde ani četné zátoky s oblázkovými plážemi.

Koupání

Vzhledem k tomu, že teplota Atlantiku neklesne ani v zimě pod 18 stupňů Celsia, je možné koupat se zde po celý rok. Ve zdejší nabídce koupání najdete nejen mnoho písečných pláží, ale i řadu bazénů s mořskou vodou, které se nacházejí přímo u moře, a kde se můžete oddávat klidnému plavání, když to v rozbouřeném Atlantiku není zrovna možné. Přírodní zátoky a malé bazény na divokých lávových pobřežích nabízejí další možnosti koupání. Samozřejmostí jsou nesčetné hotelové bazény anebo vodní parky, jako je například Aqualand nebo Siam Park v Costa Adeje.

Strmé pobřeží

Pobřeží Tenerife nabízí ale nejen pláže, ale i strmé útesy. Zřejmě tím nejznámějším je útes Los Gigantes, který můžete obdivovat v jihozápadní části ostrova. Obří skalní útesy vyčnívají z moře do výšky až přes 500 metrů. Z horské vesnice Masca můžete podniknout působivý sestup na samé dno soutěsky a odtud tyto giganty pozorovat. Další stezka vede kolem vísky Masca po hřebenech mezi dvěma roklemi, směrem ke starým mlatům. Odtud můžete také vidět útesy, ale tentokrát z výšky.

Na severu ostrova, v Los Realejos, vede podél pobřeží pěkná nenáročná stezka. Budete procházet nad strmým pobřežím podél takzvané Rambla del Castro. Ze stezky je možné sestoupit k odlehlým zátokám nebo si jen tak užívat široký otevřený výhled na severní pobřeží až k pohoří Teno a na Atlantský oceán.

Malpaís de Güímar

V místě, kde láva tekla do moře, zanechala tzv. „špatnou zemi“, jak se v překladu nazývá přírodní chráněná oblast Malpaís, kterou najdete najdete na pobřeží Güímar. Jedná se o tmavá lávová pole s podivnými tvary. Na některých místech jsou velmi drsná, na jiných místech hladká, podle toho zda se láva rozlévala pomalu nebo rychle.

Oblast vás učaruje svým šarmem, a to obzvláště na jaře, kdy se po zimních deštích pobřežní vegetace promění v zeleň plnou květů. Do přírodní rezervace Malpais de Güímar, ležící na úpatí sopečného kužele Montaña Grande, dojdete pěšky z městečka Puertito de Güímar. Kolem celé oblasti vede okružní stezka.

Písečné duny

Na jihu ostrova Tenerife se mezi místem El Médano (v překladu Písečné duny) a vesnicí La Tejita nachází přírodní rezervace Montaña Roja (Červená hora). Zahrnuje jedinou a velice skromnou oblast písečných dun na Tenerifě a ptačí rezervaci.

Vegetace

V pobřežních oblastech je vegetace spíše skrovná a to zejména v letním období, kdy slaný vzduch vysušuje těch několik málo rostlin, které tu rostou. Toho si na většině turistických místech ani nevšimnete, protože promenády a cesty podél pobřeží jsou osázené palmami, kvetoucími a popínavými rostlinami, které jsou díky hojnému zavlažování stále zelené.

Po prvních podzimních a zimních deštích rozkvetou i nezavlažované pobřežní oblasti, které se během léta zdají být pustinou. Pokud se podíváte pozorněji, objeví především milovníci rostlin značné množství částečně endemických rostlin, které se vyskytují jen na Kanárských ostrovech.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .