0
0

Pláže na východě (od jihu k severu) ostrova Gran Canaria:

Aguila Playa

Nachází se severně od letoviska San Agustin. Je 400 metrů dlouhá a 40 metrů široká, tvořená pískem a oblázky. Nachází se zde i promenáda, místo je známé mezi surfaři.

Playa Arinaga

Cca 700 metrů dlouhá pláž je tvořena zejména oblázky, ale ve vodě je písčité dno. Vedle pláže vede krásná, dlouhá promenáda s kavárnami, restauracemi a obchody se suvenýry.

Playa Cabrón

Asi 600 m dlouhá písečná pláž za majákem Arinaga platí stále za jakýsi tajný tip. Během týdne sem přijede jen málo návštěvníků, výjimkou jsou víkendy, kdy zde býva celkem plno. Díky špatné příjezdové cestě, která mnoho lidí odrazuje, to ale není až tak hrozné.

Playa Ojo de Garza

Téměř 600 metrů dlouhá písečná pláž je také stále jakýmsi tajným tipem. Nachází se v blízkosti letiště Gran Canaria, z pláže tak můžete vidět startovat i přistávat letadla. Zejména o víkendech pláž přitahuje mnoho místních obyvatel, ale pouze při odlivu. Při přílivu jsou tu silné vlny. Staré domy rybářské vesnice stojí téměř u pláže, od moře je odděluje jen silnice. Na pláži se nachází malá restaurace s výhledem na moře.

Playa de Melenara

Tato pláž leží východně od města Telde, asi 20 kilometrů jižně od Las Palmas. 270 metrů dlouhá a v průměru 80 metrů široká se světle hnědým pískem je oblíbená zejména o víkendech u místních. Ve všední dny máte nádhernou zátoku skoro sami pro sebe. Přímo u pláže je několik jednoduchých, ale velmi dobrých rybích restaurací a stánků. Děti se mohou vyřádit na vybaveném dětském hřišti.

Playa del Hombre / Playa de Garita / Playa de San Borondón

Tyto malé pláže se rozkládají kousek nad místem Melenara, na území obce Telde. Jemné pláže s tmavým pískem jsou opravdu nádherné a přitom jen zřídka navštěvované. V létě je tu písek ale pěkně horký.

Playa la Laja

Nachází se přímo u dálnice a je to docela dlouhá pláž s jemným pískem. Bývá tu i hodně surfařů.

Playa de las Alcaravaneras

Tato krásná písečná pláž s jemným světlým pískem se nachází mezi přístavem jachet a Královským jachetním klubem. Je asi 1 km dlouhá.

Playa Canteras

Dlouhá zlatá písečná pláž, která se nachází přímo v srdci Las Palmas de Gran Canaria. Je přes 3 km dlouhá a je populární jak mezi turisty, tak i mezi místními obyvateli. Je chráněná přírodním útesem s názvem La Barra. Díky němu si návštěvníci mohou vychutnat koupání v klidném moři, zatímco surfaři se vydávají na jižní konec pláže.

Plážová promenáda, dlouhá stejně jako pláž kolem 4 km, vás bude lákat svými kavárnami a restauracemi na procházku.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .