0
0

Pokud se chcete vykoupat například ve skalní zátoce La Caleta, která se nachází na jihu ostrova Tenerife, musíte do vody sejít po žebřících. Hladce obroušené skály slouží jako lehátka, která jistě potěší ty, kteří nemají příliš rádi písek.

Všude, kde se tekoucí láva vlila do moře a zanechala za sebou drsné a hrubé pobřeží, najdete jakési přírodně vytvořené bazény. V těch se při odlivu zadržuje voda, ve které se můžete vykoupat, jako ve vlastním soukromém bazénu. Taková místa najdete například v Punta de Teno, na severozápadě ostrova nebo u majáku Poris de Abona, na jihu ostrova.

Nudistické pláže

Na Tenerife nenajdete žádné vyhrazené nudistické pláže. Je zde jen několik míst, kde se koupání bez plavek stalo zvykem a nehrozí vám za to žádný postih.

Na pláži Playa de la Tejita v letovisku El Médano se koupe každý, jak se mu zlíbí – ať už je to nahoře bez anebo úplně bez plavek. Jistý úsek na začátku pláže u hory La Montaña Roja je hojně navštěvovaným místem nudistů.

Z malé rybářské vesničky La Caleta, která se nachází na jihu ostrova, se lehce dostanete do sousední vísky El Puertito. Odtud je to už jen necelá půlhodinka cesty na bílou písečnou pláž, kde najdete převážně nudisty. Důležité upozornění: vezměte si s sebou na cestu nějakou vodu a svačinu, není zde žádné občerstvení.

Pláž Playa de las Gaviotas se nachází v severovýchodní části Tenerife, v obci Santa Cruz. Najdete ji mezi osadami San Andrés a Igueste. Tato pláž je snadno dostupná autem. Pláž Playa de los Patos zase najdete v obci La Orotava. Pěšky k ní dojdete od plážové restaurace Bollullo.

Pláž Playa del Ancón se také nachází v obci La Orotava a je přístupná pouze pěšky. Cesta k pláži vede z obce El Rincón od restaurace San Diego (směrem na východ ca. 1,8 km). Další možností je o něco kratší cesta z obce La Mancha, která vede prudce dolů z útesu. Cesta byla nově postavena v roce 2009, nechybí zde dřevěné zábradlí pro vaši bezpečnost.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .