0
0

Pláž Playa de los Muertos je součástí malé rybářské vesnice Ajuy na západním pobřeží ostrova Fuerteventura, je dobře dostupná autem. Její název znamená v překladu „Pláž mrtvých“. Pochází z dávné doby, kdy na tomto úseku pláže přistáli piráti a mezi místními obyvateli provedli krvavý masakr. Takže dnes již nemusíte míst strach pobavit se na této pláži s tak hrůzným názvem.

Modrá voda Atlantiku vytváří pěkný kontrast k jemnému černému písku, který neustále omývají mořské vlny. Ty bývají i několik metrů vysoké a proto byste měli být při koupání velice opatrní. A protože zde panuje neustále dobrý příboj, je pláž ideální pro milovníky vln a surfování.

Malá černá lávová pláž je příjemná, s velmi dobrými službami. Můžete zaparkovat přímo na pláži, v její blízkosti najdete několik restaurací s místními specialitami a dokonce i supermarket s levnými nápoji a občerstvením. Z pláže si také můžete udělat pěší výlet (asi půl hodiny cesty) nahoru na krásnou vyhlídku a zpět dolů k fascinující jeskyni.

Okolí Playa de los Muertos je plné zastrčených rybářských domečků, pestře malovaných rybářských lodí a je odtud také nádherný pohled na hory.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .