0
0

Playa de la Tejita, ležící na ostrově Tenerife, je velmi světlá přírodní písčitá pláž na úpatí pohoří Montaña Roja. Tato červená skaliska se nacházejí na západ od El Médana a oddělují Playa de la Tejita od pláže El Médano.

Na pláž se dostanete po silnici, která spojuje obce El Médano a Los Abrigos, příjezd je značen již od El Médana. Místní hromadnou dopravou se sem ale nedostanete, pouze autem. Hned u silnice najdete bezplatné místo k parkování. Je štěrkové s několika výmoly, takže si při parkování dejte pozor. Odtud je to již jen pár metrů po cestičce k pláži.

Pláž je většinou liduprázdná. Turistů zde moc nepotkáte, většina koupajících jsou domorodci. Vstup na pláž je zdarma, platí se pouze za zapůjčení lehátek a slunečníků, která si můžete vypůjčit u stánku s občerstvením.

Pláž je velmi široká a několik kilometrů dlouhá. Písek na ní není tak pěkný jako v El Médanu ale zase je pláž více chráněná před větrem. Roste zde jen velmi málo stromů a několik keřů. Slunečníky si můžete přinést vlastní, je to opravdu hodně místa.

Pro někoho může být velmi rušivým elementem blízkost letiště, které se nachází hned vedle a vy tak slyšíte každý vzlet a přistání letadel. Na pláži je také povoleno nudistické koupání, takže se nedivte, až se vedle vás bude opalovat člověk bez plavek.l

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .