0
0

Pláž Playa de Cofete se nachází v jihozápadní části kanárského ostrova Fuerteventura. Je asi 10 km dlouhá, se světlým pískem. Dostanete se k ní jen přes 20 km dlouhou štěrkovou cestu z městečka Morro Jable. Cesta sice není moc kvalitní, džíp ale potřebovat nebudete. Dojedete sem i normálním menším autem.

Playa de Cofete není vhodná ke koupání, protože je tu silný příboj, jako na celém západním pobřeží ostrova. Dokonce i když jdete jen několik metrů daleko do vody, cítite ohromující sílu oceánu a vln. Je ovšem ideální k dlouhým procházkám, kdy na sebe můžete nechat v klidu působit neobyčejnou atmosféru Atlantického oceánu, a to obzvláště při odlivu.

Pro opalování nabízí pláž opravdu dostatek prostoru. Přátelé naturismu si tu také přijdou na své, mohou se zde svobodně „realizovat“.

I ve velkém vedru se určitě nezpotíte, téměř neustále zde vane příjemný vítr.

Pláž působí osaměle a liduprázdně a vyzařuje se svou až 800 metrů vysokou horskou scenérií v pozadí téměř mysteriózní dojem. Vzhledem k již zmíněným vysokým vlnám není Playa de Cofete pláži v tradičním slova smyslu, ale stojí za návštěvu v každém případě. Milovníci přírody mohou obdivovat prakticky nedotčenou okolní krajinu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .