0
0

Pláž Playa Barca leží jižním směrem od letoviska Costa Calma, na jihovýchodním pobřeží poloostrova Jandía. Jako jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Fuerteventura je hodně navštěvována turisty. Za svou existenci vděčí pohádková, asi 4,5 km dlouhá a v průměru 230 metrů široká bílá písečná pláž rokli Barranco de la Barca, kterou po silném dešti odplavily duny a díky tomu tak vytvořily velkou deltu.

S přílivem se vytváří mělká laguna, která se pozvolna svažuje do moře a nabízí tak velkým i malým návštěvníkům to pravé potěšení z koupání. Při odlivu je zase ideální pro krásné procházky po mělčině. Playa Barca je známá po celém světě jako windsurfingová oblast. Již několik let se zde koná mistrovství světa pro windsurfing a kitesurfing, a dokonce i mimo světové soutěže je oblast navštěvována mnoha zkušenýmy surfaři díky proslulému surfařskému centru Švýcara René Egliho.

Kolem surfařského centra se nacházejí také palmy, půjčovny slunečníků a lehátek, plážové bary a stánky s občerstvením, plážová hlídka, stanice první pomoci a hygienické zařízení. Pláž také díky své čistotě a kvalitě získala ocenění Modrou vlajkou.

Nejlepší způsob, jak se na pláž Playa Barca dostat, je autem, parkování je možné přímo u pláže.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .