0
0

Tenerife je na pláže docela bohaté místo. Navíc zdejší pláže jsou ráji tak blízko, jak jen to je možné. Některé jsou pokryté pískem světlým, většina ale je velmi tmavá, kvůli lávovému podloží, ze kterého časem vznikly.

Když se vaše bosé nohy zaboří do ohněm utvářené písčiny, můžete si být jistí, že to s vámi něco provede. Zdravý člověk cítí tu sílu ohně, i když už dávno nežhne. Co teprve nemocný. Velmi účinný je přímý kontakt s kůží například proti revmatismu.

Pokud někde na Tenerife uvidíte pláž s žluťounkým pískem, můžete si být jistí, že byl dovezen ze Sahary, nebo tak odněkud.

Podíváme se na velice romantickou pláž El Socorro, která je velmi romantická a v překladu její název značí: pomoz mi.

Scénicky je tato pláž dosti divoká a co se lokality týče, najdete ji cestou z Los Realejos u San Juan de la Rambla. Sopečná hornina utvořila kolem pláže vysoké zarostlé skaliska. Jen pokud nepřijedete dost brzo, můžete mít problém s parkováním.

Nejromantičtější je Playa Socorro při západu slunce. Ohnivý král oblohy se prohlíží v zrcadle vodní hladiny, než ulehne do postele, a pláž, i skály kolem jsou oděny ve zlatavém závoji jeho záře. Škoda jen, že tyto okamžiky nemohou trvat tu věčnost, kterou bychom si přáli.

Pokud budete mít hlad, můžete si zpříjemnit výlet velice dobrým Tapas v baru přímo na pláži.

Rádi přemýšlíte o nesmrtelnosti brouka a tajemstvích života, či přírody, nebo o nekonečnosti oceánu před sebou? Raději jen tak bezcílně bloumáte v nekonečných krásách černých písků a zelených porostech? Nebo máte raději úplně jinou činnost těšící srdce, osvěžující koupel například? Tato pláž jistě poskytne potřebné zázemí k odpočinku všem.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .