0
0

Playa del Ingles je letovisko, nacházející se na jihovýchodním pobřeží ostrova Gran Canaria, přímo na vyhlášené stejnojmenné pláži. Jde o moderní, luxusní městečko, bohaté zejména na noční život.

Pyšní se nejen nejdelší pláží na ostrově Gran Canaria, ale také krásným přístavem spoustou obchodů a obchůdků, hotelů, barů, restaurací a zábavních podniků, včetně nočních podniků zaměřených na homosexuální turisty. Velmi oblíbené je zejména obchodní centrum Jumbo Centre, nabízející služby všeho druhu.

Vzhledem k tomu, že jde o moderní letovisko, nechybí pochopitelně ani zde možnosti sportovního vyžití (vodní sporty, tenis, golf, minigolf, bowling, potápění, jízdy na koni a na velbloudech). Ideální místo pro milovníky rušného, společenského života.

Samotná pláž Playa del Ingles je 6 km dlouhá, písčitá, pozvolna se svažující do moře, což určitě uvítají zejména rodiče s malými dětmi. Nachází se na ni písečné duny, které místní nazývají pouští.

Tipy na výlety:

Maspalomas – Maspalomaské duny se rozkládají na ploše čtyř kilometrů čtverečních. Některé z nich dosahují výšky deseti metrů. Jedná se o chráněnou oblast se spoustou vzácných rostlinných a živočišných druhů. Jsou také oblíbeným místem nudistů.

Puerto Rico – turisticky jedno z nejoblíbenějších přímořských měst, které získalo pověst Eldoráda pro rybáře. Od Playa Amadores je vzdáleno pouhé čtyři kilometry.

Mogán – romantický historický přístav. Malebná vesnička, donedávna zpřístupněna pouze po horských stezkách.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .