0
0

Oblast Playa de Sotavento se rozkládá na východním pobřeží ostrova, v oblasti zvané jako Jandía. Kvůli jedinečné a nedotčené přírodě zde byla vyhlášena chráněná přírodní oblast Parque Natural de Jandía. Toto místo se stalo velkým turistickým lákadlem a každoročně počet jeho návštěvníků roste.

Oblast je posetá množstvím menších turistických center, které vyrostly z původních rybářských vesniček a doposud odolávají masovému přílivu turistů. Vybudováno zde bylo mnoho rozlehlých hotelových komplexů s řadou stravovacích a zábavních zařízení. Vše je však vystavěno v souladu s přírodou, tak aby nebyl narušen ráz krajiny.

Pokud patříte mezi lidi, kteří mají rádi slunce, relaxaci na pláži a vodní sporty, budete z Playa de Sotavento naprosto nadšení. Pláž s písečnými dunami se táhne v délce 5 km a místy její šířka dosahuje až 150 metrů. Je vlastně součástí soustavy pláží, které společně tvoří nejdelší, třicetikilometrovou pláž v Evropě. Playa de Sotavento je považovaná za nejkrásnější pláž ostrova, koupání v Atlantiku je zde skutečným požitkem. Pláž má velmi pozvolný vstup do moře, dovádět ve vlnách tak mohou i malé děti a nezkušení plavci. Za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky, jelikož se zde ale často vyskytuje silný vítr, není slunečník zrovna dobrou volbou.

Playa de Sotavento je rájem pro surfaře, je možné se zde věnovat klasickému surfu na vlnách. Již samotné slovo Sotavento je odvozeno od neustálého foukání větru od pobřeží směrem na moře. Hojně sem přicházejí pokročilí mistři, ale také naprostí začátečníci, kteří se mohou přihlásit do některého z kurzů surfingu. Najdete zde i největší půjčovnu surfů a vše spojené s tímto vodním sportem. Vyzkoušet si můžete ještě mnoho dalších neméně zajímavých vodních sportů, jako je například parasailing, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo vodních šlapadlech.

Jelikož se u pláže nachází veliké bezplatné parkoviště, můžete se na ni vypravit autem. V jižní části pláže narazíte na neoficiální nudistickou pláž. Duny navíc chrání před větrem a poskytují dostatek soukromí. Poloostrov Jandía je celý doslova posetý nudistickými plážemi. Fuerteventura je totiž ostrovem, kde nudismus není zakázán, proto se mu můžete oddávat téměř kdekoliv a bez omezení. Jedinou nevýhodou rozlehlé pláže je absence místa, kam by se člověk mohl schovat před intenzivními slunečními paprsky.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .