0
0

Playa de Santiago je po hlavním městě San Sebastián de la Gomera druhým nejoblíbenějším letoviskem ostrova. Nachází se na jihu, v místě, kde se střetávají soutěsky Barranco de los Cocos a Barranco de Santiago. V minulosti bylo Playa de Santiago nejznámějším a nejživějším centrem ostrova, ale v 70. letech 20. století prodělalo značnou ekonomickou krizi.

V současné době se však opět dostává do popředí zájmu a to hlavně díky neustále se rozvíjejícímu turistickému ruchu. Turisté ze všech koutů Evropy sem přichází hlavně za sluníčkem a jistotou stálého teplého počasí. Playa de Santiago je totiž nejteplejší oblastí ostrova a je ideální pro všechny, kdo si chtějí vychutnávat tu pravou letní dovolenou.

Užívat si relaxace, odpočinku nebo plážových sportů můžete na místních kamenitých plážích. Hlavní pláží je stejnojmenná Playa de Santiago, která se táhne v délce neuvěřitelných 20 km. Má pozvolný vstup do moře, proto si ji oblíbily hlavně rodiny s dětmi a nepříliš zdatní plavci. Za poplatek je možné si zde pronajmout lehátka a slunečníky nebo vyzkoušet některý z vodních sportů, jako je třeba paragliding, windsurfing, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo vodních šlapadlech. Na své si v průzračně čisté vodě Atlantského oceánu přijdou také milovníci potápění a šnorchlování, kteří mohou obdivovat pestrý podmořský život.

Nedaleko Playa de Santiago bylo vybudováno nové letiště, takže zde odpadají problémy s leteckým spojením na ostrov. V centru letoviska se nachází četné restaurace lákající k ochutnávce typických ostrovních specialit. Zdejší bary jsou zase skvělým místem, kde si můžete vychutnávat skleničku dobrého vína a přitom pozorovat vlnící se moře. Přitažlivé jsou však rovněž i místní kluby, zábavní podniky, diskotéky, hotely a další atrakce.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .