0
0

Playa de San Juan je půvabná malá rybářská vesnice na východním pobřeží ostrova Tenerife, která se nachází mezi turistickými středisky Playa de las Americas a Los Gigantes. Místo je obklopené bujnými banánovými plantážemi a květinovými záhony. I přes stávající apartmány a hotely pro návštěvníky se tohoto krásného místa ještě naštěstí masová turistika moc nedotkla.

Zdejší pláž je skalnatá, ale velmi klidná, a tím i ideální pro koupání a dovádění v mořské vodě, protože je chráněna molem. Přímo podél moře vede široká nábřežní promenáda, která byla teprve před nedávnem přestavěna a ozdobena kvetoucími květinami.

Malý přístav s lodními doky je domovem mnoha rybářských lodí, které se sem každý den vracejí s čerstvě ulovenými rybami z hlubin Atlantického oceánu, a které také zásobují místní restaurace svými úlovky. Také se tu na pláži Playa de San Juan nacházejí dvě potápěčské školy.

Jednou z nich je Guido‘s Bubble Club, která nabízí pozemní a noční ponory, kurzy potápění a pořádá i zajímavé ostrovní výlety a pozorování velryb. Pod vodou se zde dají najít různé podvodní, různě tvarované lávové útesy s příkrými stěnami a jeskyně, které neobývají jenom ryby, ale které také poskytují útočiště pro mořské koníky, mořské plže a chobotnice.

Na pobřeží je mnoho příjemných rybích restaurací, které mají díky místním rybářům na jídelním lístku vždy čerstvé ryby. U hotelu Plaza, pod jeho vysokými stromy, se odehrává hlavní život obce a setkávají se tu mladí i staří obyvatelé. Přímo na plážové promenádě byla otevřená restaurace pro milovníky brambor „Potato Club“, kde nostalgický nábytek a starožitnosti uvnitř přispějí k ozvláštnění vaší návštěvy tohoto restauračního zařízení.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .