0
0

V jižní části ostrova Fuerteventura se nachází typické přímořské letovisko Playa de Matoral. Leží na samotném začátku překrásné, cca 26 km dlouhé písečné pláže, která lemuje rozsáhlou oblast zvanou Jandía. Celý jižní cíp ostrova byl pro svou jedinečnou neporušenou přírodu vyhlášen chráněnou přírodní oblastí Parque Natural de Jandía.

V minulosti se zde nacházelo jen několik malých rybářských vesniček. S přílivem turistů se zde však začaly budovat rozlehlé hotelové komplexy s řadou stravovacích a zábavních zařízení. Vše však bylo vystavěno v souladu s přírodou, tak aby nebyl narušen ráz krajiny.

Playa de Matoral nabízí spoustu možností, jak strávit pohodovou a ničím nerušenou dovolenou. Můžete zde v klidu relaxovat a chytat bronz na pláži nebo se vydat na nějaký zajímavý výlet do okolí. Letovisko je vhodné pro rekreační i aktivní dovolenou. V centru naleznete četné obchůdky a krámky se suvenýry, bary a restaurace lákající k ochutnávce typických španělských specialit. Návštěvníci zde najdou také řadu kvalitních ubytovacích zařízení se službami na velmi dobré úrovni.

Pláž v Playa de Matoral má pozvolný vstup do moře, čímž se stala vyhledávanou hlavně rodinami s malými dětmi a nepříliš zdatnými plavci, kteří si zde mohou zdokonalovat své plavecké umění. Pláž je rájem pro surfaře, ale vyzkoušet zde můžete mnoho další neméně zajímavých vodních sportů, jako je například parasailing, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo vodních šlapadlech. Na své si v průzračně čisté vodě Atlantského oceánu přijdou také milovníci potápění a šnorchlování, kteří mohou pozorovat bohatý podmořský život. Za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky.

Letovisko Playa de Matoral je vhodné pro návštěvníky všech věkových kategorií, dovolenou si zde užije opravdu každý. Jelikož to není místo kam by pronikla masová turistika, najdete zde potřebný klid, ale zároveň v centru se setměním ožívá i pár podniků s večerní zábavou a tancem. Pokud budete chtít poznat ještě další neméně zajímavá místa v oblasti, vydejte se například do městečka Costa Calma či Morro del Jable. Letiště je odtud vzdáleno asi 86 km.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .