0
0

Středisko Playa de las Américas je největším a nejrušnějším letoviskem na kanárském ostrově Tenerife. Náleží k němu také největší komplex pláží, proto se stalo jedním z hlavních lákadel ostrova. Díky příjemnému klimatu a poměrně stálému počasí je ideálním místem pro dovolenou i během zimních měsíců.

Návštěvníkům je zde k dispozici kompletní zázemí v podobě ubytovacích, stravovacích a zábavních zařízení. Najdete zde velké množství hotelů, barů, restaurací, diskoték, klubů a obchodů se základním zbožím i suvenýry. Díky skvělým plážím je Playa de las Américas vhodné pro milovníky koupání v moři a vodních sportů. Pronajmout si můžete nejrůznější sportovní potřeby, jako třeba šlapadla, vodní skútry, surfy, loďky a další. Navzájem propojeno je zde několik menších zálivů, které jsou lemovány čistými a příjemnými plážemi. Nejznámější pláží je Playa de Troya a Bobo. Díky vlnolamům je oblast bezpečná i pro koupání rodin s dětmi.

Široké možnosti vyžití zde najdou především rodiny s dětmi. Navštívit zde totiž můžete ekologický park, řadu exotických parků, vodní park, zoologickou zahradu, banánovníkovou zahradu, motokárovou dráhu a mnoho dalších atrakcí. Také večer mají turisté možnost si užívat zábavy v klubech, hospůdkách, nočník podnicích a diskotékách. Na své si zde tak přijdou i milovníci bujaré noční zábavy, která trvá až do ranních hodin. Podél pláží narazíte na řadu kaváren, rybích restaurací a barů. V blízkosti Playa de las Américas se rozkládá také golfové hřiště.

Letovisko je propojeno se sousedním střediskem Los Cristianos, kam jezdí pravidelná autobusová linka. Pláž v Los Cristianos se táhne v délce 400 metrů, má pozvolný vstup do moře, proto si zde mohou vodních radovánek užívat také rodiny s dětmi. Vypůjčit si můžete slunečníky, lehátka, sportovní potřeby nebo využívat místních sprch. Ze zdejšího přístavy pravidelně vyplouvají trajekty a výletní lodě na nedaleký ostrov La Gomera. Během plavby jsou lodě doprovázeny delfíny, kolem západního pobřeží Tenerife můžete pozorovat dokonce i velryby. Lodní výlety jsou pořádány i ke skaliskům Los Gigantes, oblíbená je také Žlutá ponorka, díky níž je možné pozorovat pestrý život pod mořskou hladinou. Místní rybářský přístav vyhledávají milovníci romantiky a pohodových procházek.

Na Tenerife se rozhodně nudit nebudete. Vydat se můžete na některý ze zajímavých poznávacích výletů. Za prohlídku stojí jistě letovisko Puerto de la Cruz, které je považováno za jedno z nejstarších turistických středisek v Evropě. Milovníci přírody by si neměli nechat ujít národní park Las Caňadas rozprostírající se pod horou Pico del Teide, nebo park Loro Parque s více než 2000 papoušky. Dětské návštěvníky jistě potěší tematický park Pueblo Chico, kde jsou Kanárské ostrovy znázorněny v miniatuře. Zavítat můžete i do příjemné vesničky Candelaria s významným poutním místem, La Orotava nebo do lázní Lago Martínez postavených roku 1977. Nejkrásnější pláží ostrova je bezesporu Las Teresitas, která je vytvořena pískem přivezeným z africké Sahary.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .