0
0

Na jižním pobřeží ostrova Tenerife se rozkládá malé a klidnější letovisko Playa de la Arena. Leží v těsné blízkosti městečka Los Gigantes a jeho ohromujících stejnojmenných útesů. Najdete zde krásnou 175 metrů dlouhou a dostatečně širokou pláž tvořenou černým pískem, která je ideální pro relaxaci, vodní sporty a koupání. Pláž v oblasti Playa de la Arena získala ocenění Modré vlajky EU a to díky kvalitě písku, vody a celého okolí. Tuto prestižní cenu pláž získává pravidelně již od roku 1988. Je tak považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Evropě, kterou každoročně vyhledávají spousty turistů. Na pláž je navíc bezbariérový přístup.

Návštěvníkům je zde poskytování dostatečné a kvalitní zázemí v podobě ubytovacích, stravovacích a zábavních zařízení. Najdou zde uspokojení i náročnější zákazníci. V centru městečka se nachází četné obchody, bary a restaurace lákající k ochutnávce místních specialit. Sportovně založení jedinci mohou využívat zdejší tenisový kurt, minigolf a pro děti bylo vybudováno dětské hřiště.

Sousední Los Gigantes je taktéž obklopeno vysokým pohořím Teno. Pro toho poklidné městečko jsou typické stejnojmenné vysoké a strmé útesy lemující pobřeží, které jsou jedním z hlavních turistických lákadel. Skály spadají z výšky až 500 metrů kolmo do oceánu. Mají načervenalou barvu a na první pohled vypadají jaksi „poškrábaně“. Nejlepší výhled na ně se vám naskytne během lodního výletu.

Podle tradující se pověsti se pod těmito útesy nachází tajný vchod do bájné Atlantidy. Nejkrásnější podívaná se vám na útesy naskytne, když prší nebo je zataženo, což je asi jen 10 dní v roce. Dýchne tak na vás zajímavá, někdy až tajuplná atmosféra. Skály chrání letovisko před větrem. Vzniklo zde tak jedinečné mikroklima, které má za následek, že je zde vždy o nějaký ten stupeň Celsia tepleji než v jiných částech ostrova.

Téměř na dosah je od letoviska Playa de Arena také přístav Santiago de Tenerife, který leží u vstupu do horské oblasti nejvyšší hory Pico del Teide. Pravidelným autobusovým spojem se můžete vydat i do 5 km vzdáleného střediska Adeje, které patří k nejnavštěvovanějším lokalitám na ostrově.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .