0
0

Playa de Jandía je krásné turistické letovisko nacházející se na jihozápadním cípu ostrova Fuerteventura. Jeho největším lákadlem jsou nádherné bílé písečné pláže táhnoucí se podél pobřeží v délce neuvěřitelných 26 km. Pokud patříte mezi lidi, kteří mají rádi slunce, relaxaci na pláži, zajímavý noční život a vodní sporty, pak je pro vás Playa de Jandía jako stvořená.

Jako Jandía bývá nazývána celá jižní část ostrova Fuerteventura, která byla pro svou jedinečnou a neporušenou přírodu vyhlášena chráněnou přírodní oblastí Parque Natural de Jandía. Toto místo se stalo velkým turistickým lákadlem a každoročně počet jeho návštěvníků roste. Oblast je posetá množstvím menších turistických center, které vyrostly z původních rybářských vesniček a doposud odolávají masovému přílivu turistů. Vybudováno zde bylo mnoho rozlehlých hotelových komplexů s řadou stravovacích a zábavních zařízení. Vše je však vystavěno v souladu s přírodou, tak aby nebyl narušen ráz krajiny.

Pláž v Playa de Jandía je tvořena jemným světlým pískem, má pozvolný vstup do moře a je tak ideální nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro méně zdatné plavce. Pláž je rájem pro surfaře, ale vyzkoušet zde můžete mnoho další neméně zajímavých vodních sportů, jako je například parasailing, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo vodních šlapadlech. Na své si v průzračně čisté vodě Atlantského oceánu přijdou také milovníci potápění a šnorchlování, kteří mohou pozorovat bohatý podmořský život. Za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky.

Kromě vodních sportů se v Playa de Jandía můžete věnovat ještě také volejbalu, stolnímu tenisu, tenisu, biliáru, zahrát si squash nebo zacvičit fitness. Najdete zde rovněž půjčovnu horských kol nebo se můžete zapsat na kurzy potápění. Playa de Jandía je skvělým místem, které nabízí příjemnou atmosféru, kvalitní služby a možnost skloubit sport, zábavu i odpočinek.

Playa de Jandía sousedí s letoviskem Costa Calma, asi 3 km je vzdálen malebný přístav Morro Jable. Doporučujeme návštěvu městečka El Cofete, kde budete okouzleni místními plážemi Playa de Cofete a Playa de Barlovento.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .