0
0

Na samotném jihu ostrova Fuerteventura se rozkládá zajímaví oblast Jandía s několika oblíbenými prázdninovými středisky, mezi něž patří také Playa Butihondo. Celý jižní cíp ostrova byl pro svou jedinečnou neporušenou přírodu vyhlášen chráněnou přírodní oblastí Parque Natural de Jandía.

V minulosti byla tato oblast poseta malými rybářskými vesničkami. S přílivem turistů se zde však začaly budovat rozlehlé hotelové komplexy s řadou stravovacích a zábavních zařízení. Vše však bylo vystavěno v souladu s přírodou, tak aby nebyl narušen ráz krajiny. Středisko Butihondo patří mezi velmi klidná místa, najdete zde sice ubytovací komplexy, ale neposkytuje téměř žádný noční život.

Žlutobílé písečné pláže se zde táhnou v délce neuvěřitelných 26 km a lemují celou oblast Jandía. Playa Butihondo je součástí pláže vedoucí z Costa Calma, přes Playa de Sotavento až do Morro Jable. Tyto pláže zatím odolávají masovému přílivu turistů.

Pláž v Playa Butihondo má pozvolný vstup do moře, proto se stala oblíbenou u rodin s malými dětmi a nepříliš zdatných plavců, kteří si zde mohou zdokonalovat své plavecké umění. Pláž je rájem pro surfaře, ale vyzkoušet zde můžete mnoho další neméně zajímavých vodních sportů, jako je například parasailing, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo vodních šlapadlech. Na své si v průzračně čisté vodě Atlantského oceánu přijdou také milovníci potápění a šnorchlování, kteří mohou pozorovat bohatý podmořský život.

Playa Butihondo leží v centru oblasti, asi 6 km od městečka Morro Jable, kde jsou četné obchůdky, restauraci i bary. Nedaleko se rozprostírá chráněné oblast Saladar de Jandía. Letiště je odtud vzdáleno přibližně 90 km.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .