0
0

Původně rybářská vesnička Playa Blanca přerostla v posledních letech v oblíbené prázdninové letovisko. Přesto si však Playa Blanca zachovala svůj původní charakter. Nejznámější pláží je písečná Playa Papagayo. V minulých letech se Playa Blanca stala oblíbenou prázdninovou destinací, aniž by ztratila svůj původní charakter.Velká pláž Playa Dorada ve středu střediska je ideálním místem pro odpočinkovou dovolenou. Mnoho kaváren a barů zvou k noční procházce nebo k tanci.

Na ostrově Lanzarote najdete také krásné pláže – například na jihu ostrova poblíž centra Playa Blanca lákají k návštěvě přírodní pláže Playa de Papagayo. Ve střediscích Puerto del Carmen a sousedícím Playa de los Pocillos jsou široké písečné pláže.

Slavný malíř, sochař a architekt Cesare Manrique přispěl k rozvoji ostrova Lanzarote velkou měrou. Jeho představy o turistice a ochraně životního prostředí umožnily ostrovu zachovat si přes vlivy masové turistiky svůj osobitý charakter. Architektura v souznění s přírodou – to je Manriqueova hlavní myšlenka. Typický lanzarotský styl, který je dnes k vidění v řadě vesnic, se prosadil i při stavbě prázdninových komplexů.

Cesare Manrique přispěl k přitažlivosti turistických míst: architektonicky zajímavě pojatá vyhlídka Mirador del Rio nabízí strhující pohled na sousední ostrůvek Graciosa.

Tipy na výlety

Marea Errota

Celodenní lodní výlet, ideální pro rodiny s dětmi, začíná v přístavním městečku Playa Blanca, odkud vyplouvá plachetnice Marea Errota směrem na Puerto del Carmen. Během plavby se o zábavu dětí starají samotní námořníci a zasvětí je do tajů námořnictví. Loď zakotví uprostřed moře, v blízkosti pláží Papagayo, kde je dostatek času ke koupání.

Pláže Corralejo

Dopoledne odjezd lodí z přístavu Playa Blanca směrem na ostrov Fuerteventura. Po připlutí následuje transfer z přístavu Corralejo do oblasti překrásných písečných dun. V průběhu výletu je asi 2,5 hodiny na koupání a procházky, oběd je podáván na lodi. Dále loď pokračuje k ostrovu Lobos, kde zakotví. Pro zájemce je zde za poplatek připravena řada atrakcí (vodní skútry, motorové čluny apod.).

Fuerteventura

Celodenní výlet na sousední ostrov Fuerteventura. Lodní trajekt vyplouvá z přístavu Playa Blanca. Po asi 50 minutové plavbě následuje okruh ostrovem, během kterého navštívíte kostelík v obci Pajara, prohlédnete si archeologického muzeum a muzeum sakrálního umění v bývalém hlavním městě Betancuria. Odpolední trasa výletu pokračuje do vesnice La Oliva. Zpáteční cesta do přístavu vede kolem písečných dun v Corraleju.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .