0
0

Maspalomas znamená v překladu něco jako „Více holubic“. Tento název byl původně odvozen od velkého množství stěhovavých ptáků, kteří se zde zastavovali na své daleké cestě do Afriky přes Atlantský oceán. Mezi těmito ptáky bylo právě mnoho holubů, kteří právě zde, na nejjižnějším cípu ostrova Charco hledali oddech.

Za ta léta zde mnoho z nich zůstalo a našlo tak nový domov. To mají ostatně opeření přátelé s mnoha lidskými „přezimovalci“ společné. Přezimovat na pobřeží Kanárských ostrovů přijíždějí turisté zejména z Německa a Anglie. I oni se ale s ostrovem neradi loučí!

S více než 300 slunečními dny a mírným subtropickým podnebím je Maspalomas jedním z nejzdravějších míst na světě a řadí se tak mezi největší turistická letoviska na ostrově.

Pro návštěvníky je zde připraveno ubytování ve všech kategoriích a vynikající infrastruktura. Ubytovat se můžete v apartmánech, kdy první z nich zde byly postaveny již v 60. letech, anebo v luxusních hotelech. Každý si jistě vybere přesně podle svých představ.

Tato pobřežní oblast je známá obzvlášť díky rozlehlým a jedinečným písečným dunám. Ty se táhnou v délce přibližně přes šest kilometrů od sousední vesnice Playa del Inglés až k majáku. 68 metrů vysoký charakteristický maják El Faro, byl postaven již v roce 1889 a od té doby slouží námořníkům jako orientační bod.

Krajina dun připomíná spíše poušť. Sestává převážně z rozmělněných korálů a lasturnatého vápence, který na břeh vyplavilo moře. Od roku 1987 jsou tyto unikátní scenérie a přilehlé laguny součástí přírodní rezervace.

Koupat se zde můžete po celé délce laguny. V nejjižnějším bodě se nachází dokonce jediná nudistická pláž na ostrově Gran Canaria. Nicméně koupání je zde kvůli velmi silným proudům zakázáno. Proudy přicházejí z obou stran a tudíž mohou při nárazech na pevninu vytvořit nebezpečný vír.

Maspalomas je přibližně 40 let Mekkou evropských milovníků opalování a slunce. Ale vlastně celý ostrov Gran Canaria je zaměřen zejména na cestovní ruch a svým návštěvníkům nabízí vše, po čem můžete na své dovolené toužit.

Ať už jsou to nákupní možnosti, dobré jídlo a pití, vynikající golfová hřiště nebo turistické zajímavosti. Navštívit můžete například westernovou vesničku Wild-West-Park Sioux City, zoologickou a botanickou zahradu Palmitos Park nebo zábavní centrum s obrovským ruským kolem Holiday park.

Letovisko prostě nabízí zábavu v jakékoliv formě. Skvělým tipem na dobrou restauraci je El Velero San Antonio, která se nachází přímo na pláži. Kromě výborných rybích a domácích specialit zde najdete útulné prostředí s výhledem na pláž, a to vše s příjemnou a přátelskou obsluhou.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .