0
0

Historické město Peníscola se rozkládá na prosluněném pobřeží Costa del Azahar a bývá často nazývaná jako „město nad mořem“. Dnes je Peníscola považována za jedno z nejkrásnějších letovisek v celém Španělsku a hojně ho vyhledávají turisté ze všech koutů Evropy.

Letovisko turistům poskytuje kvalitní zázemí v podobě ubytovacích, stravovacích, sportovních i zábavních zařízení, které uspokojí požadavky turistů nejrůznějších skupin. Město má navíc bohaté kulturní a historické zázemí, najdete zde tak mnoho významných staveb. Často se Peníscola stává také dějištěm tradičních fiest, při kterých se tančí a oslavuje. Tyto fiesty bývají většinou zakončeny pestrobarevnými ohňostroji. Nejkrásnější slavnosti jsou zasvěceny Ermitaně, patronce města.

Turisté jsou sem přitahováni krásnými písečnými plážemi, navíc zdejší Playa Norte je jednou z nejlepších pláží na valencijském pobřeží. Za malý poplatek máte možnost si pronajmout lehátka a slunečníky. Můžete vyzkoušet i některý z nabízených vodních sportů, jako je například windsurfing, paragliding, jízda na vodních lyžích, šlapadlech nebo vodních skútrech. Koupání je umožněno v průzračně čistých vodách Středozemního moře. Pláže mají navíc pozvolný vstup do moře, proto si zde mohou koupání užívat i rodiny s dětmi a nezkušení plavci. Na některých místech jsou však patrné terénní úpravy, pláže jsou tak uměle rozšířené a vstup do vody stupňovitý. Tady by si rodiny s malými dětmi měly dávat pozor. V moři nežijí žádní nebezpeční živočichové.

Pláže jsou v Peníscole čisté, denně upravované a olemované palmami. K dispozici jsou sprchy se studenou vodou, hřiště pro plážový volejbal i dětské atrakce v podobě houpaček a prolézaček. Podél pláže se táhne široká promenáda Paseo Marítimo až do sousedního letoviska Benicarlo. Pobřeží je směrem na jih více členité a skalnaté, pláže začínají být tvořeny malými oblázky. Letovisko Peníscola obdrželo Modrou vlajku EU, která symbolizuje perfektní čistotu pláží, vody i okolí.

Milovníci sportu a pohybu si zde mohou zahrát plážový volejbal, tenis, fotbal, petanque, půjčit si kolečkové brusle nebo zajít do posilovny a fitcentra. Historické centrum města je propleteno sítí úzkých klikatých uliček, kde na každém kroku narazíte na nějaký obchůdek se suvenýry. Uličky jsou lemovány bílými domky, které jsou situovány na vyvýšených skalách opevněného poloostrova. V městečku najdete řadu skvělých restaurací, obchody se suvenýry, keramikou a s butiky lákající k nákupům.

Dominantou Peníscoly je bezpochyby templářský hrad, který byl postaven ve 14. století na arabských základech. Hrad se stal v minulosti útočištěm papeže Benedikta XIII. a jeho návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít. Naskýtá se z něj nádherný výhled na pobřeží a celé město. Hrad dnes představuje jednu z nejvýznamnějších historicko-uměleckých památek kraje Valencia. Z původního historického centra města se kromě hradu dochovaly také mohutné hradby, stará čtvrť a několik kostelů. Bohatá historie je zde patrná na každém kroku.

Pokud se z Peníscoly vydáte směrem do vnitrozemí, zpočátku narazíte jen na zelené úrodné sady, posléze se před vámi začne zvedat pohoří El Maestrazgo, které ukrývá malebné vesničky v typickém středomořském stylu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .