0
0

Městečko Pego je situováno na pobřeží Costa Blanca, v oblasti Valencie a provincii Alicante. Jde o typicky španělské město se zachovanou kulturou, zvyky i tradicemi. Najdeme zde množství zajímavých historických, architektonických i přírodních památek. Ty zde zůstaly zachovány i přes masový příliv turistů.

Letovisko láká turisty především svými krásnými plážemi, které jsou tvořeny jemným bílým pískem, azurově modrým mořem a teplou vodou. Příjemné středozemní klima navíc umožňuje rekreaci během celého roku. Pláže jsou dostatečně široké, takže se nemusíte tísnit na pár metrech s dalšími rekreanty, mají pozvolný vstup do moře, což vyhledávají především rodiny s malými dětmi a nepříliš zdatní plavci.

Pego je známé hlavně díky každoročně pořádanému masopustu, kdy městem pochoduje zástup lidí zahalených do černých hábitů. Prochází úzkými uličkami, přičemž kolem nich vybuchuje velké množství petard. Pro svátek je tedy typický velký rámus a jakási pochmurnost. Svátek je završen ohromným ohňostrojem. Každoročně sem na něj přijede opravdu velký počet turistů ze všech koutů Evropy.

Do Pega vedou kvalitní silnice, zajištěno je také pravidelné autobusové spojení s okolními městy. V obci najdete supermarket, obchody, restaurace a bary. Každý čtvrtek se zde koná bleší trh. Pro turisty zde bylo vystavěno mnoho ubytovacích zařízení, najdou zde tak vše, co potřebují k pohodové dovolené. V okolí se rozkládá úrodná krajina, která je využívaná pro poměrně intenzivní zemědělství. Pěstují se zde především citrusy a rýže.

Aktivní turisté se mohou vydat na výlet do přírodní chráněné oblasti El Marjal, která má velkou ekologickou hodnotu, protíná ji totiž komplexní systém vodních cest a kanálů. Dalšími zajímavými městy v okolí, které jistě stojí za návštěvu, jsou kupříkladu Valencie, Alicante, Dénia nebo Jávea. Asi 60 km je vzdálen zábavní park Terra Mítica, zato Safari park leží jen 4km od Pega.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .