0
0

Užijte si slavnou pláž

Nádherná pláž Varadero je pýchou největšího plážového letoviska na Kubě. Jemný bílý písek, křišťálově čistá voda, tropické slunce pestrobarevný podvodní svět. Pláž je ideálním místem milovníků vodních a plážových sportů, šnorchlování, paraglidingu, plachtění či golfu. Varadero je krásným místem pro pozorování přírody se západem slunce, kde lákají rytmy merenge, rumby nebo salsy, stejně jako drinky s kubánským rumem a bary se skvělou atmosférou.

Jděte se potápět

U hotelu Club Tropical se nachází mezinárodní středisko potápění odkud se organizují výpravy k atraktivním místům. Celkem je na Varaderu a v blízkém okolí k dispozici 32 potápěčských míst. Vyhledávanou zónou pro potápění je tzv. blue hole Ojo del Mégano, což je obrovská jeskyně v blízkých útesech zálivu Cádiz, nacházející se u hranice s provincií Villa Clara.

Zkušenějším potápěčům jistě neunikne podmořský park Cayo Piedras del Norte, který je první a jedinečná atrakce svého druhu rozkládající se na dvou námořních mílích čtverečních. Jsou zde potopené lodě a letadla tvořící velmi pěknou podívanou ukrývající chráněnou faunu. Mořské dno na Varaderu je mírně skloněné s nádhernými korálovými skalami a útesy v blízkosti přilehlých ostrůvků. Moře je zde teplé světlé s ideálními podmínkami pro život tisíců druhů ryb, z níž je 400 poživatelných, 100 korýšů , 200 druhů mořských hub, 1400 druhů škeblí a 59 druhů korálů.

Méně zkušení a odvážní potápěči se mohou vydat na průzkum mořských hlubin na lodi s proskleným dnem.

Koupání s delfíny

Dětem určitě dopřejte možnost poznat život delfínů v DELFINÁRIU VARADERO. Nezapomenutelným zážitkem bude show delfínů, a poté koupání s tímto velice populárním mořským savcem. Odvážlivci mají jedinečnou příležitost pomazlit se a zaplavat si s ním, samozřejmě za poplatek.

Jeep & Boat Safari Tour

Ideální příležitost k poznání okolí Varadera a místní přírody údolí Yumurí. Na trase výletu navštívíte město Matanzas, které bývá někdy přezdíváno jako Kubánské Benátky či Athény.Poté máte možnost šnorchlovat v jeskyni Saturno, projet se na motorových člunech po řece Canímar a ke konci na vás čeká na místní farmě projížďka na koni.

Výlet katamaránem na ostrov Crucero

Pro mnohé může být nezapomenutelným zážitkem den strávený na ostrově Crucero, který je lidskou činností téměř nepoznamenaný. Leží přibližně hodinu plavby moderním katamaránem od pobřeží Varadera. Pořádány jsou výlety, jejichž součástí je i chutný oběd. Na místě se můžete věnovat šnorchlování, opalování či plavání v moři.

Zkuste si golf

Prvním golfovým hřištěm Kuby je Golf Club Varadero s 18 jamkami, velmi pěkné, rozlehlé hřiště, které určitě potěší všechny hráče pro svou dobrou kvalitu i služby. Golfovou výbavu si brát nemusíte, můžete si ji vypůjčit. Při půjčení bagu si budete na hru muset ještě přikoupit míčky, týčku, případně vypichovátko a markovátko. Hřiště je navrženo architektem Lesem Furberem a nachází se na území rezidence rodiny du Pontů. Původně bylo vystavěno jako 9-ti jamkové hřiště, později však bylo rozšířeno na 18 jamek a některé z nich se nacházejí přímo u pláže. Díky nelehkým překážkám je vhodné i pro nejnáročnější hráče.

Poznejte krásy národních parků

Pokud byste rádi poznali něco z krás tropické přírody, pak se vydejte na severovýchod poloostrova, do Národního parku HICACOS. Park založený v roce 1974 pokrývají laguny a deštný prales, který rozhodně stojí za bližší prozkoumání. Jednou z největších atrakcí parku jsou pak 250 metrů dlouhé jeskyně CUEVA DE AMBROSIO, které ukrývají vzácné piktogramy a netopýry. Součástí Hicacos jsou také solné doly, nádherné jezero Magon, které je domovem 31 druhů ptáků a 24 druhů plazů. Zážitkem budou i obří kaktusy, z nichž ten nejstarší zvaný El Patriarca má více než 500 let.

Bláznivá Jungle Tour

Kdo zatouží po adrenalinové zábavě, může si dopřát projížďku na vodním skútru, navštívit delfinárium a místní zoologickou zahradu.

Destinace plná luxusníchí hotelů

Varadero je v podstatě nově vybudovanou destinací, kde najdete spíše než památky a přírodní zajímavosti luxusní hotely mezinárodních hotelových řetězců a zábavu. Z architektonického hlediska jsou nejzajímavější hotely Melia Las Americas nebo Melia Varadero. V původnícm letním sídle podnikatele DuPonta se nachází muzeum Casa en la Playa. Varadero tvoří jedna hlavní ulice Avenida Primera, jež končí u hotelu Varadero Internacionál. Ulice kolmé k hlavní třídě se nazývají calles a jsou označeny čísly 2 – 72. Avenida Primera je stvořena k nákupům. Najdete zde jak restaurace a bary, tak obchody se suvenýry, tržnice, ale i butiky světoznámých značek. V nočních hodinách ulice ožívají v rytmu salsy či merenge, které se mísí s hudbou z místních diskoték.

Skalní kresby v Cueva de Ambroslo

Pokud se zajímáte o skalní kresby, pak navštivte skalní jeskyni Cueva de Ambrosio. Skalní jeskyně se nachází v útesu nad mořem. Dochovalo se v nich 72 geomerických kreseb, které spojují etnologové s indiánskými praobyvateli. Na stěnách můžete spatřit africké postavy, ze kterých se usuzuje, že kdysi sloužila uprchlým otrokům jako úkryt.

Národní park Hicacos

Na severovýchodě poloostrova, můžete navštívit Národní park HICACOS nebo si zaplavat s delfíny v Rancho Cangrejo nebo Doléhán Marinas.

Parque Retiro Kosine

Uměle vytvořený zábavní a odpočinkový park Parque Retiro Kosine, který byl založen na bývalém pozemku diktátora Babtisty, je vhodný k procházkám, návštěvě diskoték, barů a večerní kubánské show, která se odehrává pod širým nebem.

Muzeum Casa en la Playa

Milovníci historie mohou navštívit muzeum Casa en la Playa (villa DuPont), které patřilo multimilionáři Irénéemu DuPontovi. Tento čtyřposchoďový dům s výtahem ukrývá v prvním patře překrásné mramorové koupelny a ložnici. Za působení multimilionáře bylo v garáži 7 vozů a ve vile zaměstnával cca 76 osob.

http://varadero.dovolena-info.cz/aktivity-a-zabava.html

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .